Sinu treener

Viis põhjust, miks sa ei saavuta treenides oodatavaid tulemusi 

Toimetas Silja Paavle, 18. oktoober 2020 14:51
Foto: Pixabay
Kas oled leidnud end olukorrast, kus soovid kasvatada lihasmassi või kaotada kaalu, aga soovitud tulemused ei rahulda sind?

HAF treeningstuudio treenerid on kirja pannud 5 põhjust, miks see nii on ja selgitavad, kuidas  jõuda tulemusteni, mida päriselt ihkad näha.

1. Sinu eesmärk on liiga ebamäärane

Tihti võib tulemus jääda kättesaamatuks seepärast, et Sul ei ole seatud selget lühiajalist ega pikaajalist eesmärki. Inimesed tihti ülehindavad, mida nad suudavad saavutada paari nädalaga, ja alahindavad seda, mida suudavad poole aastaga. 

Pane kirja, millisena soovid end näha 3 kuu pärast. Näiteks kui palju võimekam soovid füüsiliselt selleks ajaks olla? Samuti kirjuta üles väikesed eesmärgid, mida soovid iganädalaselt saavutada.

Samal teemal

2. Eesmärk on seatud liiga kaugele tulevikku

Seda, kuidas suudad end vaimusilmas näha, selliseks oled võimeline saama. Mõnikord on aga kuvand ideaalsest MINAST kusagil kaugel tulevikus. Eesmärkide saavutamine nõuab distsipliini.

Pane enda jaoks paika reaalne ja täpne aeg, mis ajaks soovid eesmärki saavutada. Sea enda jaoks rutiin ja hoia sellest kinni, ükskõik mis takistused vahepeal ette tulevad. Oluline on endasse uskuda ja säilitada positiivne mõtteviis. Meil kõigil on perioode, kus ei suuda hoida oma plaanist ja visioonist 100% kinni, ja me tahame, et sa teaksid, et SEE ON VÄGA OK! Meil kõigil on see samamoodi! OLULINE! Et alati jätkaksid sealt, kust jäid pooleli, sest iga samm edasi on sageli teekonnal 2 sammu tagasi.

3. Sa ei tea, mida protsessis jälgida

Kui oled füüsilise treeninguga juba alustanud, siis on oluline jälgida teekonda tulemuste suunas. Kindlasti märkad, et muutud ajaga tugevamaks ja energilisemaks, suudad sooritada harjutusi kiiremini ja tunned kuidas vastupidavus aina kasvab.

Hoides silma peal oma füüsilisel arengul saad üle vaadata seatud eesmärgid ning vajadusel esitada endale suuremaid väljakutseid.

4. Sa ei luba oma kehale taastumisaega

Vähene puhkus võib mõjutada nii Sinu meeleolu kui ka lihaste taastumise aega. Vähene uneaeg sõltub paljugi sellest kui intensiivselt ja tihedalt Sa treenid. Selleks, et säilitada vastupidavust, vajavad näiteks eliitsportlased 10-12 tundi und. Kui treenid regulaarselt 3 korda nädalas, siis piisab Sinu puhul 8 tunnist.

5. Toitumisharjumused ei toeta Sinu eesmärke

Trenn ja toitumine käivad käsikäes. See, millal ja kui palju sööd mõjutab oluliselt lõpptulemust ning ka enesetunnet trenni tegemise ajal. Kindlasti on oluline päeva alustada tervisliku hommikusöögiga. Suuremad toidukorrad peaksid jääma 3-5 tundi enne trenni tegemist ja vahepalasid võid võtta 1-3 tundi enne trenni algust.

Selleks, et lihased ja veresuhkur saaksid taastuda, söö valgu- ja süsivesikuterohkeid toite hiljemalt kahe tunni möödudes peale treeningut. Ühtlasi ära unusta juua rohkelt vett, sest see on parim, mis asendab kaotatud vedelikku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee