Sinu treener

Kaks hobi, mis suurendavad su igapäevast liikumist 

Liigume.ee, 27. märts 2021 10:06
Foto: Pixabay
Just praegu, kui paljud on aheldatud kodukontorisse, tuleb oma igapäevaseid liikumisharjumusi suurendada. Parim nipp selleks on pöörduda uute hobide poole ja nautida neid täiel rinna.

Töövälised rahustavad ja mõnusad tegevused võivad olla ka tervisele kasulikud, kirjutab Medical News Today ja toob välja kaks hobi, mis panevad sind rohkem liikuma ning võimaldavad sul nii paremini vormis olla.

1. Esiteks on õues, värskes õhus viibimine sulle äärmiselt kasulik. Teiseks, aias rügamine, tassimine, umbrohu kiskumine, peenra kõrval kükitamine, need kõik treenivad musklit. Kolmandaks - oma aias askeldades ei puutu sa kokku rahvamassidega. Ära ainult liiga pikalt ühes sundasendis istudes endale liiga tee. Ka on taimede eest hoolitsemine ja istutamine vaimselt rahustavad tegevused.

2. Loomadega tegelemine. Kui sul endal lemmiklooma pole, siis võid uurida, kas saad mõnes kodu lähedal olevas varjupaigas koertega jalutamas käia. Kuid üldiselt hoiavad lemmikud inimese aktiivsena, utsitavad temaga koos välja minema, mängima ja värsket õhku hingama. Samuti vähendab looma lähedus stressi ja üksildustunnet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee