Sinu treener

ALGAJAILE: mida aeroobikatundi minnes silmas pidada? 

Liigume.ee, 29. august 2020, 16:15
Foto: PantherMedia/Scanpix
Tahad end aeroobikatreeningutega vormi ajada, kuid pole varem seda teinud? Siin mõned asjad, mida silmas pidada.

* Trenni efektiivsus sõltub sinu eesmärkidest, mida täpselt soovid. Kui soovid kaalu alandada, pead enam pöörama rõhku õigele toitumisele. Algul võid ehmatada pigem kaalukasvust, sest lihas kaalub rohkem kui rasv.

* Treeningu eel peaks viimane tugev toidukord olema 3-4 tundi enne koormust, vahetult enne trenni on soovitav juua. Pärast trenni söö süsivesikute taastamiseks kohe kuni kaks banaani ja joo vett, siis taastud kiirelt ja jaksad kodus krapsakas olla.

* Mõõdukas tempos lihastreening on hea rasvapõletuseks. Kui eesmärk on saleneda, peab korduste arv olema suur ja raskused väiksed. Ei maksa karta, et lihased jõuharjutusi tehes liiga suureks kasvavad - naistel reguleerivad hormoonid lihasmassi kasvu.

* Ületreenimine on isegi ohtlikum kui treenimata jätmine. Väsimuse põhjused võivad olla väga erinevad - vale treeningutunni ülesehitus, vilets enesetunne, halb ilm. Vahel võib üks ja sama trenn tunduda ühel päeval kerge ja teisel raske. Ära muretse, nii juhtub kõigi trennitajatega!

* Lõpeta trenn alati venitustega, et järgmisel päeval ei oleks lihasvalu.
Sinu veres peab olema piisavalt magneesiumi ja rauda, kahtluse korral lase perearstil määrata vereanalüüs. Kui magneesiumi on veres alla 0,75 mmol/l, suureneb  lihaskrampide oht, jäsemete tuimus, silmade tõmblus, unehäired, tekib suur higistamine, langeb sportlik vorm ja töövõime. Treeniva naise igapäevane annus  peaks olema 300 mg annus magneesiumi. Sügisel ja talvel söö lisaks kompleksvitamiine.

* Minimaalne treeningukordade arv on kolm korda nädalas 30 minutit korraga ja see on tõesti vähim. Siis saab hakata rääkima treeningust, muidu on lihtsalt tore liikuda.

* Kui juhtud treeningul jalga või kätt vigastama, aseta vigatatud jäse külma vee kraani alla, tee rõhkside ja tõsta vigastatud jäse kõrgemale. Seejärel anna kehale rahu.

* Katkesta treening,  kui sul on valud ja pinged südame piirkonnas, koordinatsiooni- ja tasakaaluhäired, iiveldus ja nõrkus, peapööritus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee