Liikumine ja tervis | Sinu treener

Unusta vitamiinide võtmisel isetegevus! 

Liigume.ee, 9. veebruar 2020, 15:50
Foto: PantherMedia/Scanpix
Organismile pole mingit abi sellest, kui inimene võtab aeg-ajalt ja iseenese tarkusest või sõbranna soovitusel paar vitamiini, mida ta arvab endal vaja olevat ja mida parajasti reklaamitakse. Siiski oleks mõistlik enne perearsti või -õega nõu pidada.

Perearst Margit Kõivomägi räägib portaalis Kodus, et vitamiinide võtmine ei tohi põhineda isetegevusel, vaid selleks peab olema oma kindel meditsiiniline näidustus, kuna nende manustamisel kehtivad kindlad reeglid. Eraldi normid on lastele, täiskasvanutele, meestele-naistele, tervetele ja haigetele. Ravikuuri pikkused sõltuvad samuti antud preparaadi võtmise näidustusest. Näiteks foolhappe võtmise vajadus liigesehaiguste, krambivastaste ravimite tarvitamisel võib olla mitmeid aastaid. Ägeda viirus- või külmetushaiguse korral piisab, kui võtta C-vitamiini 1–2 kuud.

Vitamiine peaks võtma vähemalt kuupikkuse kuurina ja siis tegema pausi. See, kui pikk kuur täpselt on, sõltub väga konkreetselt inimesest – tema enesetundest. Organism annab ise märku, kas on vaja teha pikem või lühem kuur. Sügisest kevadeni võib teha mitu vitamiinikuuri, kuid kindlasti peaksid nende vahel olema pausid, et ei alustataks septembris ega lõpetataks mais.

Loe pikemalt portaalist Kodus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee