Toitumine | Sinu treener

Neli toitumisnippi, mis lisavad treeningutele tõhusust 

Liigume.ee, 25. veebruar 2021 23:05
Foto: PantherMedia/Scanpix
On olemas terve rida toitumisnippe, mis aitavad sportlike ambitsioonidega inimestel oma võimekust suurendada ja ka vigastusi ennetada. Mõned olulisemad neist noppis välja Health News ajakirjast Sports Medicine.

1. Tarbi D-vitamiini. D-vitamiin on tervise jaoks asendamatu. Selle olemasolu on erinevate uuringute andmel oluline ka sportlastele, sest see vähendab sooritusejärgset põletikku kehas, mis omakorda tähendab lühemat taastumisaega ning võimalust, et lihas- ja liigesevalu ei teki või möödub kiirelt.

2. Joo treeningute ajal külma vett. Treeningud soojendavad keha. Kui jood selle käigus külma vett, väheneb higistamine ning keha ei jahtu maha. Eriti hea on see kõrge intensiivsusega treeningu ajal.

3. Toitu targalt. Lihaseid taastuvad kiiremini, kui tarbid rohkem töötlemata teravilja ja keerukamaid süsivesikuid. Ka on sportlastele head küllastamata rasvhapped ja kasulikud valgud.

4. Tarbi kofeiini. Kui jääd seejuures mõõdukaks, võib see aidata sooritusel paraneda. On leitud, et seda võib tarbida nii joogi kui tablettidena, vaid energiajoogid peaksid välistama, kuna sealt saadav kombo ei mõju pikas perspektiivis tervisele hästi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee