Sinu treener

Eratreening distsiplineerib end vormi ajama (1)

Toimetas Silja Paavle, 22. jaanuar 2020, 01:20
Mac OjasmaaFoto: Erakogu
Eesti inimeste seas muutub eratreeningute võtmine aina populaarsemaks, sest inimesed on uudishimulikud ja soovivad teada, mis seal on teistmoodi võrreldes grupitreeninguga.

Teine põhjus, miks eratreeningud on järjest populaarsemad, on paindlikkus. „Grupitrennid on pigem hilisematel aegadel, hommikuinimesed saavad eratrenne enda ajagraafiku järgi sättida,” selgitab treener Mac Ojasmaa.

See, kas valida era- või rühmatrenn, oleneb tema sõnul mitmest asjast: rahakoti paksusest ja sellest, mis on soovid trenni tulles. Ta nendib, et eratrenn on kulukam, kuid personaalselt treeneri näpunäidete järgi treenides on areng võrreldes grupitrenniga kiirem ja parem. Grupitreeningutes saab aga erinevate paariliste peal erinevaid harjutusi proovida, see aitab uusi teadmisi ja tehnikaid kohe proovida.

„Meie treeninguteks pole vaja mingit võhma ega kogemust,” räägib Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias tai poksi õpetav Ojasmaa. „Treener tunnetab ära, kas ja kui palju inimesel on jaksu ja kui ta pole varem teinud midagi, siis trennis õpibki," räägib ta.

Ojasmaa ise paneb treeningutel rõhku baastehnikale: „Kui kõige põhilisemad asjad pole selged, pole mõtet ka edasi minna mingite pikkade kombode või tugevate löökide poole. Ja muidugi tuleb selle kõrval jälgida, et ka üldfüüsis areneks," sõnab ta ja soovitab eratreeneri tunde katsetada.

Eratreeninguid kiidab ka Marika, kelle treener Ojasmaa on. „Mac arvestab nii minu sportlike eesmärkidega kui ka mu oskustega. Tema treeningud on huvitavad ja mitmekesised. Alati saab nalja. Samuti ta tunnetab ära, milline on mu energiatase ja valib trenni intensiivsuse seda arvestades. Ma näen ise oma arengut selle aja jooksul, kui olen Maciga treeninud, ja see on väga positiivne,” selgitab ta.

Marika otsustas eratrenni kasuks, kuna tema töögraafik ja töö iseloom on selline, et alati rühmatrennidesse ei jõua. „Eratrenn distsiplineerib. Treeneriga kokkulepitud aega nii kergelt ei muuda,” kinnitab ta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee