Liikumine ja tervis | Sinu treener

Vitamiin, mille piisav tase tagab paremad treeningtulemused 

Liigume.ee, 13. jaanuar 2020, 23:29
Foto: PantherMedia/Scanpix
D-vitamiini vajalikkusest tervise hoidmise nimel on palju räägitud. Kuid uuringud on ka leidnud, et see vitamiin mõjutab südame ja kopsude efektiivsemat toimimist.

 Ajakirjas European Journal of Preventive Cardiology avaldatud uuringu tulemustest nähtub, et need inimesed, kellel on kõrgem D-vitamiini tase, on füüsiliselt võimekamad. Sellise tulemuseni jõuti kolme aasta vältel ligi 2000 20 - 49 vanust ameeriklast jälgides ja mõõtes. 

Portaal Health vahendab teadlasi, kes rõhutavad selle uuringu tulemustele toetudes, et D-vitamiini peaksid võtma eriti need paremaid treeningtulemusi ihkajad, kelle elupaigas päikesepaistelisi ilmu napib.

D-vitamiin suurendab füüsilist võimekust mitmeti. Näiteks on teadlased leidnud, et see suurendab lihasvalkude tootmist ning toetab kaltsiumi ja fosfori ainevahetust. Tänu sellele on treeningust taastumine kiirem ja füüsiline vastupidavus paraneb.

Teadlased rõhutavad siiski, et tervislik eluviis koos piisava liikumisega on iga inimese elus päevakorral ka piisava D-vitamiini taseme puhul. D-vitamiini nappus võib olla aga energiapuuduse ja kurnatuse põhjus. Väsinud inimene trennis häid tulemusi ei saavuta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee