Liikumine ja tervis | Sinu treener

Kolm hobi, mis panevad sind rohkem liikuma (1)

Liigume.ee, 25. detsember 2019, 15:41
Foto: PantherMedia/Scanpix
Töövälised rahustavad ja mõnusad tegevused võivad olla ka tervisele kasulikud, kirjutab Medical News Today. Need neli hobi panevad sind igatahes rohkem liikuma ning võimaldavad sul nii paremini vormis olla.

1. Tantsimine. Muidugi võib hobide alla liigituda ka jõusaalis rassimine, aga isegi õhtul klubis jala keerutamine on kehale teretulnud trenn (ära ainult alkoholiga liialda - see on kahjulik nii ajule kui ka ümbermõõdule, alkohol on kaloririkas). Või kui sulle rahvamassis väänlemine ei istu, pane õhtul kodus ise meeldiv muusika mängima ja tantsi üksi, kahekesi või koos lastega. Kalorid põlevad ja lõbus on ka.

2. Aiapidamine. Esiteks on õues, värskes õhus viibimine sulle äärmiselt kasulik. Teiseks, aias rügamine, tassimine, umbrohu kiskumine, peenra kõrval kükitamine, need kõik treenivad musklit. Ära ainult liiga pikalt ühes sundasendis istudes endale liiga tee. Ka on taimede eest hoolitsemine ja istutamine vaimselt rahustavad tegevused.

3. Loomadega tegelemine. Kui sul endal lemmiklooma pole, siis võid uurida, kas saad mõnes kodu lähedal olevas varjupaigas koertega jalutamas käia. Kuid üldiselt hoiavad lemmikud inimese aktiivsena, utsitavad temaga koos välja minema, mängima ja värsket õhku hingama. Samuti vähendab looma lähedus stressi ja üksildustunnet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee