Programmid | Sinu treener

Vaata ka juuresolevaid videosid!

HÄÄLETA: milline on Eesti kõige sportlikum vald? (10)

Toimetas Silja Paavle, 29. detsember 2019 22:05
Foto: Reigo Teervalt
Eesti Olümpiakomitee selgitab tänavu rahvahääletuse abil välja Eesti kõige sportlikuma kohaliku omavalitsusüksuse. Selleks mine “Eestimaa liigub” Facebooki leheküljele, vali viie video seast oma lemmik ning reageeri sellele kas pöidla, südame või naerunäoga! Hääletada saab kuni 30. detsembri südaööni ning võitjad kuulutatakse välja juba 4. jaanuaril toimuval “Spordiaasta tähed 2019” auhinnagalal.

Hääletusel osalejate iseloomustused:

Elva vald

Elva vald toetab sporditegemist ning annab sporditegemise ja tervislike eluviiside viljelemiseks ka ise eeskuju, korraldades igal aastal augustis spordikuud.  Vald võttis sel aastal tööle valla spordijuhi, kes koordineerib ja arendab Elva valla spordivaldkonda.  Elva valla üks arengukava eesmärke on arenev sporditurism. Elva vald toetab suurüritusi nagu näiteks Rally Estonia Elva linnakatse ja Tartu Maratoni üritused, Eesti meistrivõistlusi orienteerumise tavarajal ja teates ning rahvusvahelist orienteerumisvõistlust Suunto Games.

Põlva vald

“Põlva – parim paik põlvest põlve!“. Vallas tegutseb 2 spordikooli ning 23 spordiklubi. 2019. aastal peeti Põlvas Eesti meistrivõistlused maadluses, rattaorienteerumises, noorte meistrivõistlused laskespordis, toimusid Eesti karikavõistlused batuudi- ja  trampoliinihüpetes ning mõistagi peeti Põlvas erinevate vanuseklasside meistri- ja karikaliiga mänge käsipallis. Põlva vald on toetanud tõukerataste MK-etapi korraldamist Põlvas ja toetab 2020. aasta tõukerattasõidu MMi toimumist Põlvas. Põlva vallas asuv Rosma krossirada on koduks ka rahvusvahelistele motokrossivõistlustele.

 Rae vald

Rae valla spordisaalid alates pallisaalidest ujulateni on ristkasutuses - hommikupoole õpilased, õhtul avatud kogukonnale ning kasutus on väga aktiivne. Valla kooliõpilastel toimuvad tunnid ekstreemspordikeskuses Spot of Tallinn, keeglimängus Rae Keeglis, lasteaedades tutvustatakse golfimängu algtõdesid. Rae vald toetab  rahaliselt vallas erategijate poolt võistluste korraldamist (Peetri Lastejooks, Peetri Jooks, Fakto, Rattaralli, Rae Run, Keegliga sõbraks jt) läbi projektirahastuse või tasuta ruumide andmise.  Rae vald on sportlik, saavutades Eestimaa suvemängudel 2019. aastal omavalitsuste arvestuses esikoha ning võitis ka Eestimaa omavalitsuste 2019. aasta talimängud.

Saare vald

Saaremaal on loodud head eeldused saarluse elujõu hoidmiseks ja arendamiseks. Saare maakonda peab turvaliseks elukohaks 97% 15–70-aastastest elanikest (maakonna tervise ja heaolu ülevaade 2018, Tervise Arengu Instituut), millega ollakse Eesti kõige turvalisem elupaik.  Saaremaa vallas kokku 126 spordiobjekti, tegutseb 87 spordiklubi, 9 spordikooli, harrastajate arv 4381. Saaremaal on hulk traditsioonilisi spordiüritusi, mis pakuvad nii kohalikele elanikele kui ka meie külalistele mitmekülgseid vaba aja veetmise võimalusi – Karujärve Rattamaraton, Kolme Päeva Jooks, Saaremaa Rally, Ultima Thule marathon. Saaremaa Võrkpalliklubi loomine ja tippvõrkpalli tulek Saaremaale on toonud Kuressaare spordihoonesse sadu võrkpallisõpru ning avaldanud positiivset mõju Saaremaa mainekujundusele.

Vinni vald

Vinni vald on taasiseseisvunud Eestis üks esimesi omavalitsusi, kus taastati omavalitsusüksuse staatus. Meie spordiradadel on harjutanud triatleet Kaidi Kivioja, kergejõustiklane Kelly Nevolihhin, maailma tipus võistlev maadleja Epp Mäe. Sumosaalist on saanud tuule tiibadesse Kaido Höövelson ning meil on Vinnis ainus Baruto nimeline maadlussaal!  Vinni Spordikompleks on EOK poolt tunnustatud spordirajatis - see on mugav koht sportimiseks, kus kõik on käe-jala juures.

Samal teemal

30.11.2019
Võrkpalliliit tõmbas kübarast välja jänesed, kuid ränk töö ootab veel ees