Sinu spordiala | Sinu treener

Perega suusareisile – mida silmas pidada, et talvepuhkus oleks muretu? 

Toimetas Silja Paavle, 17. detsember 2019, 11:34
PantherMedia 17823246 6-year-old boy skiing down ski slope with familyFoto: Fabrice Michaudeau
Peagi läheneva koolivaheaja ja puhkusereisi tuhinas ei tohiks unustada kõige olulisemat - et kõik dokumendid oleks korras ja kaasas. Laevafirma DFDSi klienditeenindusjuht Ave Lomp tuletab meelde, mida peaksid lastega reisijad meeles pidama.

“Sõltumata sihtkohast ning sõiduvahendist peavad reisides olema alati kaasas kehtivad reisidokumendid,” rõhutas Lomp. Enamikus Euroopa Liidu riikides, sh Soomes ja Rootsis piisab ID-kaardist. Alla 18-aastaseid reisijaid peab saatma lapsevanem või eestkostja.

Lombi sõnul võivad näiteks DFDSi laevadel üksi reisida noorukid vanuses 16–17, kui lapsevanem või hooldusõigust omav vanem on selleks andnud kirjaliku loa. “Selle puudumisel võib juhtuda, et nooruk lihtsalt ei pääse laevale, mistõttu tuleks kindlasti veenduda, et volitus lapsele kaasa saab,” sõnas Lomp. “Õnneks neid olukordi ei tule tihti ette ja kuna Eesti on väike riik, siis omad pereliikmed ja tuttavad saavad hädaolukorras aidata enne reisi algust dokumendid sadamasse ära tuua.”

Lapsed ja alla 18-aastased noorukid võivad laevaga reisida ilma lapsevanema või hooldusõigust omava lapsevanema loata grupis koos vähemalt 20-aastase grupijuhiga. “Grupiga reisides peab iga kümne alla 18-aastase reisija kohta olema vähemalt üks grupijuht, kes on registreeritud samas broneeringus kui alaealised reisijad,” selgitas Lomp.

Tark reisija kindlustab ennast ja oma reisi

Selmet elada uskumuses “minuga seda ei juhtu”, tasub Lombi sõnul reisile minnes mõelda kindlustusele. “Kui üldiselt saadavad reisi planeerimisfaasi ja sealt naasmist vaid positiivsed  emotsioonid, siis nutikas reisiplaneerija on valmis ka ootamatusteks. Eriti oluline on tervisekindlustus nendele reisisellidele, kes aktiivseid tegevusi harrastavad ja põnevusi otsivad -  näiteks need suusatajad, kes vahel offroad’i sõidavad ja põhiradadelt kõrvale kalduvad,” rääkis Lomp.

“Soovitame reisijatel ametlikult tunnustatud kindlustusfirmalt võtta asjakohane reisi- ja õnnetusjuhtumikindlustus, mis katavad broneeringu ja reisimisega seonduvad kulud, olgu selleks pagasi või auto kadumine või nendega seotud kahjustused või hoopis broneeringu muudatused ning reisi tühistamine,” soovitas Lomp.  “Samuti on oluline võtta välismaal viibimise ajaks tervisekindlustus, mis katab õnnetusjuhtumi või haiguse korral kõikvõimalikud meditsiiniabiga tekkivad kulud.”

Lisaks tasulisele reisi -ja meditsiinikindlustusele osutatakse Euroopa ravikindlustuskaardi ettenäitamisel Eesti kindlustatutele Euroopa Liidus ja lisaks Liechtensteinis, Norras, Islandil ning Šveitsis vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel nendes riikides elavate kindlustatud inimestega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee