Liikumine ja tervis | Sinu treener

Aasta lõpp kurnab? Turguta keha massaažiga! 

Liigume.ee, 8. detsember 2020 17:15
Foto: PantherMedia/Scanpix
Külmal ja pimedal ajal tasub turgutada end ka massaažiga, mis on üks paremaid lõõgastusvahendeid – see ennetab ja leevendab stressi, lihaspingeid ning paljusid erinevaid tervisehädasid. Nii saad uuele aastale vastu minna puhanud ja rõõmsana.

Et spaades pakutav massaaživalik võtab silme eest kirjuks, teeme valiku kergendamiseks levinumatest ülevaate portaali Terviseriik vahendusel.

Klassikaline massaaž on massaažiliikidest levinuim. Lõõgastavate ja toonust tõstvate liigutustega leevendatakse lihasvaevusi. Võib teha kogu kehale või ainult problemaatilisele piirkonnale (selg, kael, kukal, õlad, käed, jalad jne).
Kasutatakse lihaspingete ja sellest tingitud lihasvalude, nagu kaelavalu, õlavalu, seljavalu leevendamiseks, samuti lihaskrampide korral, unehäirete puhul ja stressi maandamiseks.

Lümfimassaaž on spetsiifiline, õrn ja rütmilise survega nahaaluskoe ravimassaaž, mis arvestab lümfisüsteemi ehitust ja talitlust. Stimuleerib lümfivedeliku voolamist lümfiteedes, ergutades organismi puhastumist jääkainetest ning liigsest vedelikust.
On eriti sobilik neile, kellel esinevad lümfiringehäired ja tursed, migreen, immuunsüsteemi langus ja reumaatilised haigused. Kasutatakse näiteks alajäsemete veenilaiendite või lümfiteede ahenemisest tingitud tursete, rasedusaegsete tursete leevendamiseks, samuti ulatuslike operatsioonide (sh kasvajate) ja traumajärgses taastumisperioodis.

Punktmassaaž ehk akupressuur põhineb Hiina traditsioonilise meditsiinil, selle käigus mõjutatakse meridiaane ja akupunktuuri punkte eesmärgiga saavutada kehas energeetiline tasakaal. Toimib aeglasemalt ja leebemalt kui nõelravi, mõjub soodsalt kõikidele elundkondadele. On rakendatav eelkõige haiguste ennetamiseks, näiteks psühhosomaatiliste sümptomite ja krooniliste vaevuste, sealhulgas valude ja lihaspingete puhul.
Sellega saab leevendada ka stressi, seedehäireid, meeleoluhäireid, peavalusid, üla- ja alaseljaga seonduvaid probleeme, käte-jalgade külmetamist, rahutute jalgade sündroomi ning korrigeerida vererõhku. Sobib nii lastele kui kõrges eas inimestel.

Jalatalla massaaž põhineb Hiina traditsioonilisel meditsiinil. Seda tehakse arusaamisega, et jalatallale on koondunud erinevate siseorganite tegevust mõjutavad tsoonid, mida mõjutades on võimalik taastada kehas energeetilist tasakaalu ja stimuleerida elundite sisemisi ressursse ja tegevust. Lisaks kätele tehakse seda puupulgaga, soovi korral kasutatakse massaažiõlisid ja kreeme.
Jalalabade massaaž aitab leevendada ja ennetada paljusid haigusseisundeid nagu peavalu, astma, valulikud lihaspinged, närvivalu, kõhukinnisus, sinusiit, migreen, allergia, vereringehäired jne.

Aroomimassaaž on eeterlike õlidega teostatav leebe pindmine massaaž, mis ühendab aroomide ja käeliste võtete tervistavad toimed. Efekt saavutatakse lõhna toime kaudu närvisüsteemile, samuti õlide imendumisel kudedesse ja vereringesse. Õli imendumine võib võtta aega mõned tunnid, mistõttu pole soovitatav vahetult massaažijärgselt võtta veeprotseduure.
Sobib nii lõõgastuseks kui raviks. Parandab vere- ja lümfiringet, aitab kehal vabaneda jääkidest, parandada seedimist ning tugevdada immuunsüsteemi. Eeterliku õli oskusliku valikuga saab aroomimassaažiga leevendada stressi, vähendada tselluliiti, lihaspingeid ja –valusid, unehäireid, üleminekueavaevusi ja vererõhu kõikumisi.

Meemassaaž on üks Tiibeti iidsetest ravimassaažidest. Esimene meemassaaži protseduur võib pisut valu tekitada, kuid valulik piirkond reedab keha probleemse koha. Naha kaudu imendudes annab mesi edasi oma raviomadused.
Kasutatakse organismi toonuse tõstmiseks ja tervise tugevdamiseks, aitab võidelda ainevahetushäirete ja tselluliidiga, alandada kaalu ning puhastada nahapoore. Samuti soodustab seedimist ja toitainete omastamist ning trimmib nahka, aitab seljahaiguste, liigespõletike ja külmetushaiguste korral.
Ei sobi mee suhtes allergilistele inimestele.

Tai massaaž koosneb joogast, massaažist, vabastavast hingamisest ja meditatsioonist, parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest. Massöör kasutab ära ka omaenda keharaskust, kasutades selleks ka jalgu, põlvi ja küünarnukke. Et võtteid sooritatakse aeglase ja sügava hingamise rütmis ning keskendunud olekus, kestavad seansid 1,5 kuni 3,5 tundi.

Massaaži tehakse läbi riiete. Sobib lõõgastuseks stressis ja inimestele, kes kannatavad lihaspingete all. Aktiveerib vereringet, lümfisüsteemi, vähendab lihaspingeid, suurendab liigeste liikuvust ning parandab kehatunnetust. Venituste ja painutustega taastatakse inimese keha lihastes töövõime, liikuvus liigestes ning ka emotsioonide tasakaal. Ei sobi traumade, ägeda põletikulise haiguse, osteoporoosi, südameveresoonkonnahaiguste, kunstliigeste ja kõrge vererõhu korral.

Hiina energeetiline massaaž
Põhineb nagu teisedki idamaised massaažid inimese kehas asuvate meridiaanide ja punktide mõjutamise teoorial, eesmärgiga parandada energia liikumist kehas. Energeetilise massaaži käigus mõjutatakse inimkeha energeetilisi välju (tšakraid), korrastades energia kulgemist organismis tervikuna. Väheneb lihaste toonus ja –valu, paraneb lümfiäravool, vereringlus, kudede ainevahetus, parandab und, vabastab emotsionaalsest pingest, suurendab töövõimet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee