Liikumine ja tervis | Sinu treener

Ettevaatust! Spordisaali varustus võib olla vetsupotist räpasem (4)

Liigume.ee, 13. november 2019 18:32
Foto: PantherMedia/Scanpix
Halvad uudised avalike treeningsaalide kasutajaile: kui te ei pese pärast trennivarustuse näppimist käsi, riskite oma tervisega. Uuringute andmeil võivad olla treeningvahendid vetsupotist räpasemad.

Men’s Health vahendab ellipticalreviews.com’is ilmunud uuringut, mille käigus mõõdeti, kui palju on baktereid erinevates spordisaalides, näiteks CrossFiti, jooga, siserattatreeningu ja stangetreeningu saalides.

CFU-sid ehk „bakterikolooniat moodustavaid üksusi“ mõõdeti CrossFiti tõstekangil, kuuma jooga matil, veloergomeetri takistuse reguleerimise nupul ja stangetrenni (barre) puust käetoel.

Tulemused olid päris hullud. Kõige räpasem oli tõstekang: 153 410 CFU-d. Võrdluseks: vetsu prill-laual on reeglina keskmiselt 3200 bakteriühikut. Jooga lebomati bakterite näit oli 25 533 CFU-d. Veloergomeetri nupult mõõdeti aga vaid 13 CFU-d ja stangetrenni stangel 10 CFU-d.

Mida sellest järeldada?

Tee endale harjumuseks üldkasutatav treeningvahend nii enne kui pärast kasutamist lapiga üle pühkida – eelistatavalt antibakteriaalse vahendiga immutatud lapiga. Ning pärast trenni pese kindlasti käsi. Iseenda tervise huvides.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee