Liikumine ja tervis | Sinu treener

Kuus igaõhtust paksukstegevat viga (5)

Liigume.ee, 3. november 2019, 17:58
Ära sea kella liiga varajaseks ajaks helisema ning püüa üleüldse panustada korralikule ööunele.Foto: PantherMedia/Scanpix
Kui soovid end vormi ajada, on mõistlik ninaesise kärpimise kõrval üle vaadata ka oma elustiiliga seonduv. Õhtuti on inimestel kalduvus teha siinkirjeldatud kuut viga, mis päris kindlalt eesmärke ei toeta.

* Sa paned kella hommikuks liiga vara helisema. Kui soovid kaalu langetada, pead öösel korralikult magama, kirjutab Daily Mail. Kui lähed südaöösel magama, ei ole mõistlik sul kella kuueks äratama seadma – iga inimene vajab seitse kuni üheksa tundi korralikku und. Katsu oma päevaplaan seada nii, et sul oleks maamiseks piisavalt aega.

* Sa jätad õhtusöögi vahele. Eriti kiputakse seda tegema, kui söögiaeg jääb pärast kella kuut. Jah, enne uinumist pole hea suurt einet süüa, kuid nälgimine viib su suurema tõenäosusega öösel külmkapi kallale või paneb sind järgmisel päeval õgima. Püüa jälgida, et sa ei sööks kas tundi enne magamajäämist.

* Sa ei taha õhtul seksida. Orgasm aitab stessi vastu ning soodustab uinumist, samuti soodustab see tervisliku kehakaalu hoidmist soodustavate hormoonide teket. 

* Sul on õhtuti kombeks napsutada. Kuigi see tundub lõõgastav, rikub see tegelikult une kvaliteeti – napsusena magamajäämine toob pinnapealse ja katkendliku une. Ka sisaldab alkohol liiga palju kaloreid.

* Sa teed õhtul liiga hilja trenni. Jah, treening võib soodustada uinumist, kuid enamasti hoopis takistab seda. Jälgi, et sina saaksid pärast õhtust trenni magama jääda ning kui ei, sea treeningud kehale veidi sobivamasse aega.

* Sa kasutad enne magamajäämist nutividinaid. See on üks hullemaid asju, mida sa saad oma kehale teha, sest kunstliku valguse allikatena takistavad nutiseadmed uinumist soodustava hormooni melatoniini tekkimist ning sa ei puhka öösel teps mitte välja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee