Toitumine | Sinu treener

RASVAGA RASVA VASTU: kolm toiduainet, mis aitavad pekke põletada (4)

LISA KOMMENTAAR

elukogemus 15. oktoober 2022 15:07
Rasvasest plekist diivanil saab lahti lahutusega.
Mati 14. oktoober 2022 09:00
Taimsed rasvad on kehale ja tervisele kahtlemata parimad. Kui eestlased ei sööks nii palju loomseid rasvu, eriti sealiha ja rasva, oleks südame veresoonkonna haigusi märgatavalt vähem, sest see sisaldab tohutult veresooni ummistavat halba koletorooli. Nii figuur kui enesetunne oleks taimsete rasvade kasutamisega parem. Tunnen seda enda kogemusest, loomseid rasvu kasutan vaid vähesel määral. Inimesed lihtsalt on oma harjumustes kinni ja seepärast ka vastuhääli sellele heale mõttele minna üle taimsetele rasvadele. Parem katsetage, proovige, kas enesetunne sellest paraneb.
kk 29. november 2021 12:02
ahjaa - kõige parem rasv on loomne rasv. Mitte mingi kookos ja mandlivõi. Siinsetel laiuskraadidel söödi hüljest, metssiga ja kala. Mandli ja chia seemnetega oli vähe kehvasti. Eelistame kohalikku toitu, millest meie keha aru saab.
kk 29. november 2021 12:00
palun lisame siia ikka juurde ka selle, et rasvadega saab rasva vastu võidelda ainult siis kui suhkruid süüakse samal ajal vähem. Kehal on kaks energia-allikat - rasv ja suhkur. Kui keha lülitab kiirelt ja kergelt suhkrult rasvale üle (st insuliin tuleb ruttu alla), siis on kõik korras. Aga kui ümberlülitumine on aeglane, siis keha sööb energia saamiseks suhkrut ja talletab rasva. Kaks energiaallikat korraga on probleem, suhkur pole meile terve inimkonna ajaloo jooksul olnud niimoodi vabalt kättesaadav kui praegu - me oleme alati söönud liha ja rasva. Aga mitte rasva ja suhkrut.