Uudised

Homme jookse rinnavähi ennetuse toetuseks! (1)

Toimetas Silja Paavle, 11. oktoober 2019, 10:50
Foto: PantherMedia/Scanpix
Homme, 12. oktoobril oodatakse kõiki heategevuslikule Roosa Lindi Jooksule, mille start antakse Tallinnas kell 12 Paldiski mnt 80, G4S maja parklas.

2019. aasta Roosa Lindi Jooks on kõikidele osavõtjatele mõlemal distantsil ajavõtuga. Põhidistants on 10 km, kus selgitakse paremusjärjestus. Lisaks on võimalik osaleda ka 5 km distantsil, kus võetakse aega, aga paremusjärjestust ei selgitata. Rada võib läbida endale sobival viisil: kõnd, kepikõnd, jooks jne.

Roosa Lindi Jooksul 2019 on kohal ka sel aastal Põhja-Eesti Regionaalhaigla pop-up telk, kus on hea võimalus nõu küsida tunnustatud rinnaarstilt dr Riina Kütnerilt. Dr. Kütner vastab küsimustele ja selgitab, kuidas ise enda rinnatervist kontrollida ning jagab õpetusi. „Kuna algstaadiumis rinnavähi elulemus on ka Eestis ligi 100%, soovitan kõigil naistel osaleda sõeluuringutes,“ ütles dr Riina Kütner. Kõigil soovijatel on üritusel võimalik registreerida ravikindlustatud isikuna Regionaalhaigla rinnakabineti vastuvõtule ilma saatekirjata.

Roosa Lindi Jooksu ajakava:

Registreerimine ja osalustasu maksmine Paldiski mnt 80 maja juures alates kella 10:00.

11:30 Soojendus ja võimlemine

12:00 Start 10 km ja 5 km distantsile

13:30 Autasustamine

Iga lõpetanu saab suurele roosale 4x1m plakatile kirjutada oma nime ja häid soove

14:00 toimub suure ühise inimestest moodustatud roosa lindi kujulise droonipildi pildistamine.

Jooksu korraldatakse samal päeval  üle maailma, et tõsta teadlikkust rinnavähi varajase avastamise olulisusest, propageerida tervislikke eluviise ja kehalist aktiivsust ning toetada rinnavähi patsiente ja nende lähedasi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee