Kui nullist alustada, siis on soovitus mõistetav. Pidevalt võimelnud inimesele on need just need harjutused, mis tugevdavad keha sirgelt hoidvaid lihaseid.
No see "kala kuival" harjutus (üla-alakeha tõstmine kõhuli) on vastupidi selga tugevdav ja selle tegemisel (mõõdukalt ja ettevaatlikult) väldib nn radikuliiti, hoiab selgroogu hoidvaid lihased OK.
et kõiki harjutusi ei ole soovitav vanemas eas teha. Tegelikult peaks aga rääkima rohkem sellest, kuidas harjutusi õigesti sooritada. Ka lastele. Sel ajal, kui ma koolis käisin oli tõesti nii, et vehkisid oma 30 korda kõhulihaseid, aga keegi ei õpetanud, kuidas harjutust õigesti teha nii, et nimmepiirkond viga ei saaks. Sama lugu kükkidega. Kui lumehelbeke ikka 24 tundi päevas füüsilist ei tee, siis teda 2 korda nädalas keka tunnis panna kükke tegema on vbl tõesti ohtlik. Mismoodi sellest olukorrast välja tulla? Kas tõesti jälle nii, et keelame ära, sest välismaal on juba selge, et kükid kahju
kahjuks on raske aru saada igapäevase võimlemise vajalikkusest just siis, kui oled 50+ ja ei ole kunagi järjepidevalt sellega tegelnud. Füüsiline töö on üldjuhul ikka ühtede ja samade lihaste jaoks ja on lihaseid, mid ei saa kunagi koormust ja nii sa longu vajud. Vaata kui halva kehahoiuga , kobava kõnnakuga on paljud inimesed ja see pole ilu küsimus vaid tervise küsimus. Vaata ennast peeglist kas vanaisa peab nii ära vajunud olema?
Olen sellega nõus, et neid harjutusi teha kuniks kannatab, peale kükkis kõndimise ja rippasendis venituse, seljavenitust võib teha ka kaldpingil, väga hästi mõjub selgroole, ei vaju selg küüru.