Liikumine ja tervis | Sinu treener

TEADLASED SOOVITAVAD: just nii põletad kõhu sisemist rasva kõige tõhusamalt 

Liigume.ee, 2. september 2019, 18:34
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kuigi kõhu sisemine rasv ei pruugi välimusest välja paista, tuleb seda ikkagi kontrolli all hoida – enda tervise huvides. Teadlased leidsid selleks nüüd tõhusaima viisi.

Kõhurasv peidab end siseorganite vahele ja sisse. Vähesel määral on selle olemasolu kasulik, sest see kaitseb siseelundeid. Kui seda koguneb aga normaalsest rohkem, võib see hakata elundite tervist kahjustama, kirjutab Mind Body Green ja vahendab teadlaste uusimat uuringut, kuidas vistseraalset ehk kõhurasva kõige edukamalt põletada.

Nimelt, nagu nad väidavad kuue kuu pikkuse uuringu tulemuste analüüsis ajakirjas Mayo Clinic Proceedings, vistseraalset rasva vähendab kõige edukamalt treenimine.

Sellele tulemusele jõudsid teadlased, kui lasid uuringualustel kuue kuu jooksul võtta kas kaalu alandavaid ravimeid, treenida või teha mõlemat. Leiti, et treeningust oli rasva vähendamisel enim kasu. 

Uuringu ühe autori, kardiloog Ian J. Neelandi sõnul ei koge inimesed treenides kaalulangust kohe, kuid sisemist rasva vähendab see tasahaaval. 

Ühtlasi leiti uuringus, et kõhurasva vähendavad ühtviisi tõhusalt nii jõu-, vastupidavus, kui kardiovaskulaarne treening.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee