Uudised

Osaled Tallinna Maratonil? Loe, kuidas saad teha täiesti tasuta heateo (1)

Toimetas Silja Paavle, 29. august 2019, 12:57
Tallinna maraton 2018. aastal.Foto: Tiina Kõrtsini
Esmakordselt Eestis saavad kõik Tallinna Maratonil osalevad jooksjad teha täiesti tasuta heateo liikumispuudega laste heaks, kes vajavad toetust nende liikumisfunktsiooni taastamiseks või parandamiseks.

Heategevuskampaania „Sinu parim aeg head teha“ raames saavad kõik Nike Noortejooksul, Optibet Sügisjooksul ja Tallinna Maratonil jooksjad ja kõndijad teha täiesti tasuta heateo. Osalejal tuleb vaid seada endale isiklik ajaline eesmärk ning registreerida see Optibeti veebikeskkonnas. Iga eesmärgi seadnud ja registreerunud jooksja eest annetab Optibet 10 eurot Liikumispuudega Laste Toetusfondile ning kui eesmärk saab täidetud, lisatakse annetussummale veel 10 eurot. Kokku on võimalik tasuta annetada 20 eurot.

Liikumispuudega Laste Toetusfondi esindaja Sirli Jassovi sõnul on Eestis palju lapsi, kelle peredel puudub majanduslik võimekus vajalike teraapiate ja abivahendite soetamiseks.

„Meie poole pöördutaksegi peamiselt sooviga saada toetust lapsele vajalike teraapiate saamiseks. Näiteks ratsutamisteraapia, osteopaatia ja erinevad massaažid on teraapiad, mis neid lapsi päriselt aitavad, kuid mida kahjuks riiklikult ei toetata. Samuti toetame lapsevanemaid ka vajalike abivahendite soetamisel, kuna nende summad võivad ulatuda tuhandetesse eurodesse,“ lisas Jassov.

Tema sõnul on neil lapsi, kes saavad toetust regulaarselt, sest just see viibki lõpuks soovitud tulemusteni.  „Meie fondi eesmärk ongi anda nendele lastele võimalikult palju liikuvust ja iseseisvust juurde, et nad täisealiseks saades saaksid oma eluga ise hakkama, mitte ei jääks sõltuma oma vanematest või sotsiaalsüsteemist. Selleks aga vajaksime ka meie materiaalset tuge, et saaksime pakkuda vajalikku abi võimalikult paljudele lastele,“ rõhutas Jassov heategevuskampaaniate ülimat olulisust.

Optibeti brändijuhi Rage Riismanni sõnul on Eesti suurim rahvaspordiüritus suurepärane võimalus kaasata suur hulk inimesi heategevusse.

„Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu toetajana tõdesime, et nüüd on täpselt see õige aeg midagi omalt poolt ühiskonnale tagasi anda ning aidata üheskoos lapsi, kes unistavad ka ühel päeval jooksurajale astumisest. Oleme kampaania teinud jooksjatele väga lihtsaks, kuna annetus ei tule osalejate rahakotist, vaid teeme selle nende eest ise,“ lisas Riismann ning tõdes, et kui üksnes kolmandik heategevuses osalejatest endale seatud eesmärgi saavutaks, küündiks annetussumma üle 100 000 euro.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee