Sinu treener

SELJATA RUTIIN: tosin nõksu, et jooksmine paneks taas su silmad särama 

Liigume.ee, 10. juuli 2019, 21:12
Foto: PantherMedia/Scanpix
Jooksmine aitab küll pingetest priiks saada, kuid kui seda teha sageli, on see kohutavalt üksluine ja tüütu. Kuidas jooksutiirud taas meeldivaks muuta? Men’s Journal pakub välja tosina erinevat nippi.

1. Tee trepijooksu. 10-15 minutit lööb pulsi üles, teeb võimsalt tööd jala- ja kõhulihastega, kohendab tasakaalumeelt ja paneb aju tööle.

2. Kui jooksed õhtuti, siis alusta hommikujooksudega. Jah, hommikul on raske vara üles saada, aga pärast hommikujooksu tunned, et oled juba nii vara midagi saavutanud ja nii lähed päevale vastu positiivse häälestusega.

3. ... ja kui oled hommikune jooksja, siis alusta õhtuste jooksudega. Kui kipud hommikuti olem kehast veidi kange, siis võid avastada, et õhtul on lihtsam hoogu üles saada, sest lihased on terve päeva liikunud ja paindlikumad. Lisaks oled sa päeva jooksul söönud ja sul peaks seega jätkuma energiat.

4. Mine linnast välja. Kodulähedane tavapärane jooksutrajektoor võib muutuda monotoonseks. Vajad midagi uut. Hüppa autosse ja sõida linna lähistele loodusesse.

5. Mine maastikujooksule. Pidevalt kindlat rada mööda jooksmine on omajagu kinnisidee moodi. Tundmatu maastik võtab sul aga takistustega hoogu maha ja annab samas ootamatuid võimalusi kiirendamiseks.

6. Osale 5 km võistlusel. Paljud jooksjad soovitavad võtta suure ja võimsa sihi ning eesmärgi. Ära võta. Pane end kirja jooksumaratoni 5 km distantsile. Nii ei pea sa end hulluks treenima ja sul jääb aega ka muude tegemiste jaoks.

7. Võta jooksupuhkus. Ehk pühenda teatud osa puhkusest puhtalt jooksmisele. Osale näiteks mõnel jooksuspordivõistlusel kodu- või välismaal.

8. Jäta aktiivsusmonitor koju. Liiga palju andmeid võib muutuda häirivaks. Näiteks teed ühe enda meelest ideaalse jooksu, aga monitor näitab, et sa jooksid minuti aeglasemalt kui muidu ja see rikub ju tuju.

9. Osta uued sokid. Väidetakse, et uute spordijalanõude ostmine aitab jooksurutiinist lahti saada, aga sokkide ostmine töötab sama hästi. Kindlasti peaks need olema spetsiaalsed spordisokid.

10. Proovi jooksulinti. Võib küll tunduda tüütult, aga esiteks aitab see hoida ühtlast tempot ja teiseks oled jooksusporti harrastades nii kaitstud paduvihma eest.

11. Ühine teiste jooksjatega. Leia partner, kes on sinust kiirem ja see motiveerib sind tempo kallal töötama. Või endast aeglasem jooksukaaslane, sest nii saad teha raskemast trennist taastumise päevi.

12. Muuda suunda. Mine oma tavalisele trassile, aga vastupidises suunas. Kõik on hoopis teistmoodi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee