Sinu spordiala | Sinu treener

Miks minna elamusmaratonile? 

Toimetas Silja Paavle, 29. juuni 2019, 14:32
Foto: PantherMedia/Scanpix
Häid elamusi ei saa olla kunagi liiga palju ning suvi on parim aeg nende kogumiseks. Üks suurepärane võimalus selleks on kepikõnni- ja käimismaratonid, kus saab omavahel ühendada liikumise, hea seltskonna ja lummava looduse.

Sel aastal on kaks elamusmaratoni juba toimunud – maikuus Alutagusel ning juunikuus Noarootsis, kirjutab ajakiri Sport. Alutaguse oli eriline selle poolest, et seal korraldati elamusmaratoni esmakordselt ning kui muidu minnakse rajale päevavagel, siis Alutagusel anti start alles õhtu eel.

„Õhtuhämaruses ja pealambi valguses paistab kõik teistsugusena – miks muidu sai ette võetud Alutaguse kepikõnni- ja käimismaratoni korraldamine õhtusel ajal. Pealampidega liikujad andsid elamusmaratonile täiesti teistsuguse fiilingu – radamööda liikusid justkui 100 kaevurit. Kui lisada siia veel raja äärde paigutatud küünlad, siis ürituse lõpuosas avanenud pilt oli tõeline öine valgusmäng,“ räägib üks ürituse korraldajatest Kunnar Karu.

Rada kulges Alutaguse rahvuspargi territooriumi, mille suurimaks osaks on Kurtna järvistu. Just nende järvede vahel elamusmaratonil liiguti– Mustjärv, Rääkjärv ning kindlasti grillpunkt Liivjärve kaldal on ühed nendest elamustest, mis osalejatele aastateks meelde jäävad. Rajal käis enam kui 300 rahvasportlast, kes kokku kogusid 4963 elamuskilomeetrit.

„Usume, et tänu osalejate aktiivsusele ning korraldajate tublile tööle on uuele traditsioonile väärikas algus tehtud ning Alutagusel kõndimine saab olema võimalik kindlasti ka järgmistel aastatel,“ lausub Kunnar Karu.

Milline oli maraton Noarootsis ning kus sel aastal veel elamusmaratonil osaleda saab, loe pikemalt ajakirjast Sport.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee