Sinu treener

Viis põhjust, miks täna õue liikuma minna 

Liigume.ee, 15. juuni 2019, 11:54
Foto: PantherMedia/Scanpix
Mõnusad suveilmad meelitavad õue liikuma. Miks see hea on, kirjutab Time.

* Sul tekib rohkem ideid ja keskendumisvõime paraneb. Erinevad uuringud kinnitavad, et õues liikumine aitab parandada ajutegevust.

Stanfordi ülikooli teadlased kinnitavad, et õues aega veetvatel inimestel tekib rohkem uusi ideid. Utah ja Kansase ülikooli psühholoogide hinnangul on ränduritel loovus poole võrra parem, kui nad viibisid neli eelnevat päeva ilma elektrooniliste seadmeteta looduses. Õues matkates saab inimene nende sõnul vähendada kahju, mida tekitab endale päevast-päeva arvuti taga istudes.

Ka on teadlased veendunud, et õues veedetud aeg parandab keskendumisvõimet, seda ka näiteks hüperaktiivsust põdevatel lastel.

* Su tuju läheb paremaks. Talvine igikestev pimedus viib paljudelt inimestelt tuju, talvemasendusest on kuulnud ju igaüks. Kiireim ja efektiivseim viis selle leevendamiseks on veeta aega õues, ka siis, kui ilm on külm või pilves.

* Su organism omastab rohkem D-vitamiini. See vitamiin aitab ennetada südame-veresoonkonna haiguseid, parandada osteoporoosi või vähki põdevate inimeste seisundit. Kuigi D-vitamiini on võimalik omastada ka toidust, näiteks lõhest või juustust, saab inimene 80-90 % D-vitamiinist siiski päikeselt.

* Su treeningud muutuvad efektiivsemaks. Õues treenimiseks on külma või vihmase ilmaga raske motivatsiooni leida. Teadlased on aga veendunud, et õues jooksmine muudab treeningu efektiivsemaks, samuti kulutab inimene väljas jalgrattaga sõites rohkem kaloreid kui trenažööril vändates.

* Su keha tunneb end tervikuna tervemana. Pittsburgi ülikooli teadlaste kinnitusel on looduslikul valgusel tervendav mõju, looduslik valgus vähendab nii valu kui stressi. Väljaandes Journal of Aging Health avaldatud uuringu järgi kaebasid igapäevaselt õues käivad 70-aastased inimesed vähem valu ja said öösel paremini magada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee