Toitumine | Sinu treener

Seitse võimalust asendada kaloririkkad toidud tervislikumate roogadega 

Liigume.ee, 29. september 2021 23:41
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kui on suur soov kaalust alla võtta, piisab teinekord vähesest - tuleb vaid toitumisharjumusi muuta ning kaloririkkad toidud tervislikumate roogade vastu välja vahetada.

Näiteks tasub katsetada seesuguste asendustega:

* Must kohv latte asemel. Suur latte on äärmiselt kaloririkas, võides sisaldada lausa kuni 290 kilokalorit. Asenda see lahjema musta kohvi vastu ning maitsesta seda piimatilgaga, soovitab Daily Mail.

* Tume šokolaad kommi asemel. Tavapärase küpsise ja kommi asemel pista põske 70% kakaosisaldusega tumedat šokolaadi - see peletab magusaisu tõhusalt ja on oluliselt tervislikum.

* Kapsaleht leiva asemel. Kui on hirmus kihk võileiva nosida, asenda leib kapsalehega ehk pane vorst punase kapsa lehtede vahele.

* Rukkileib saia asemel. Kui kapsalehed ei maitse, asenda valge sai rukkileivaga. Selles on vähem kaloreid.

* Kaneel suhkru või kunstlike magusainete asemel. Suhkur ja kunstlikud magusained panevad sind veel rohkem magusat ihkama. Kaneel aga mitte, lisaks on see tervisele kasulik ja kiirendab ainevahetust.

* Värsked puuviljad kuivatatute asemel. Sageli soovitatakse vahepalana näksida kuivatatud puuvilju. Kahjuks sisaldavad need kuivatatuna väga palju puuviljasuhkrut. Värsked puuviljad täidavad kõhu kiiremini ja nii õnnestub sul vähem süüa.

Samal teemal

27.05.2019
5 imelihtsat nippi, kuidas oma tööpäev tervislikumaks muuta