Sinu treener

Suvevormi tai poksiga: üliõpilaste maailmameister Andra Aho avab treeninggrupi naistele 

Toimetas Silja Paavle, 1. mai 2019, 15:05
Andra AhoFoto: Jeff Dojillo
Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia avas Tallinnas uue saali, kus mais alustab Andra Aho tai poksi fitnessgrupiga naistele. Aho pole mitte ainult Eesti meister kikkpoksis ja Baltic Muay Thai Openi võitja, ta on organisatsioonide ISKA ja WAK-1F Euroopa meister ning tai poksi üliõpilaste maailmameister.

Andra Aho, alustad juba 2. maist tai poksi naiste fitnessgrupi treenerina Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia uues saalis. Naised poksis, tai poksis, ja lisaks fitness − kas sellist gruppi on Eestis enne olnud? Miks just selline valik?

Samal teemal

Oleme juba aastaid mõelnud naiste grupi avamise peale ja praegu tundub hea aeg see mõte teoks teha. Paar analoogset gruppi treenib ka mujal, kuid kuna meie klubis sellist gruppi siiani polnud, otsustasime selle nüüd luua. Paljud naised pelgavad poksisaali tulla ja meestega koos treenida, fitness taipoksi grupp on ideaalne selleks puhuks, et treenida koos teiste toredate naistega ilma igasuguse lisapingeta. Keskendume intensiivsele rasvapõletusele läbi taipoksi elementide ja parandame seeläbi füüsilist vormi ja vastupidavust. Eelkõige soovime, et kõik tunneksid ennast trennis hästi ja naudiksid tegevust.

Keda ootad osalema, kellele see trenn võiks sobida?

Osalema ootan kõiki naisi, kes vähegi taipoksi vastu huvi tunnevad! Vanus ei mängi rolli, tähtis on huvi ja soov midagi uut proovida ja õppida.

Sellise treeneri üle võib küll uhkust tunda − oled Eesti meister kikkpoksis ja Baltic Muay Thai Openi võitja, organisatsioonide ISKA ja WAK-1F Euroopa meister ning tai poksi üliõpilaste maailmameister. Kas oli kerge otsustada treeneriameti kasuks, millised on su varasemad kogemused teiste õpetamisel?

Treeneritöö on mind huvitanud põhikoolist saati, kuid sellel hetkel ma veel ei teadnud, kas ja kuidas seda tulevikus realiseerin. Praegu tunnen, et soovin oma teadmisi ja oskusi teistele edasi anda ning tõsta Eesti naiste teadlikkust võitluskunstidest, samuti lükata ümber müüte, nagu poks sobiks vaid meestele.

Olen vahelduva eduga 2016. aastast asendanud teisi treenereid ja andnud eratreeninguid, kuid oma püsivat gruppi siiani polnud – olen olnud rohkem pühendunud enda treenimisele ja võistlemisele.

Kas ise võistlemiseks ka veel soovi on ja aega jääb? Kas eelistad olla võistleja või treener?

Praegu on ülikooli kõrvalt enda treenimiseks aega vähe, sellise tempo tõttu on raske võistlusteks valmistuda. Seetõttu alustangi trennide andmisega.
Mulle meeldib mõlemat teha – nii trenne anda kui ka sportlane olla. Mõlemad on erinevad ja nõuavad erinevat pühendumist. Mõlema jaoks on oma aeg ja koht. Sportlase elu on väga enesekeskne ja nõuab suurt pühendumist. Praegu tunnengi, et kuna ülikooli kõrvalt on sportlase elu väga raske elada, siis soovin end treenerina teostada ja läbi selle inspireerida teisi, ja olla ala sees, mida armastan.

Kevadega seostub ka kevadväsimus, organismi jõuvarud on talvega kahanenud. Kuidas väsimusest võitu saada ja timmida end vastu suve heasse vormi?

Parim rohi väsimuse vastu on piisav uni ja füüsiline liikumine. Trenn annab head energiat ja pärast trenni tunned end justkui uus inimene. Isegi kui on olnud vaimselt väsitav päev ja trennida ei viitsi, siis mina soovitan ikkagi minna. Omast kogemusest tean, et just nendel päevadel, kui on raske trenni minna, olen hiljem tänulik, et läksin, sest füüsilise liikumisega saab halvad emotsioonid välja elada ja asendada need positiivsete ja mõnusate tunnetega. Kõike tuleb teha mõistlikult ja oma keha kuulata ning kindlasti ei tohi unustada anda endale piisavat ööund, et olla järgmisel päeval produktiivsem ja paremas tujus. Füüsiline liikumine toidab nii keha kui vaimu, soovitan kõigil liikuda!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee