Uudised

HEA VÕIMALUS: Tartus oodatakse täiskasvanuid tasuta välitreeningutele (7)

Toimetas Silja Paavle, 25. aprill 2019, 22:25
Foto: PantherMedia/Scanpix
Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond korraldab koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumiga juba kolmandat aastat täiskasvanutele välitreeninguid, milles osalemine on tasuta.

Tasuta välitreeningutega soovitakse innustada inimesi sportlikumat eluviisi harrastama ning julgustada neid kasutama kodulähedasi treenimisvõimalusi linna rajatud spordiväljakutel. Treeningutel õpetatakse üldisi treeningupõhimõtteid ja tutvustatakse avalike treeningvahendite võimalusi.

Välitreeningud toimuvad kokku 22 korral Anne kanali äärsel välijõusaali platsil esmaspäeviti kell 18.30–20. Esimene treening toimub 29. aprillil ja viimane 30. septembril.

Treeninguid juhendavad üle nädala vaheldumisi Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku füsioterapeudid Sten Siitam ja Madis Arumäe. Füsioterapeudid õpetavad vastavalt osalejate soovidele ja vajadustele kasutama treeningvahendeid, aitavad korrigeerida harjutuste sooritust ning nõustavad treeningkava koostamisel. Treeningul läbitakse soojendus, põhitreening ja lõdvestus.

Välitreeningutele on oodatud nii algajad, kes vajavad esmaseid nõuandeid treeningutega alustamiseks, kui edasijõudnud, kes soovivad lisaks jõusaali võimalustele proovida treeninguid vabas õhus. Kõigile osalejatele leitakse võimetekohased harjutused ja sobiv treeningkoormus.

Treeningutele ei toimu etteregistreerumist. Kõik huvilised saavad treeninguga liituda jooksvalt. Väga karmide ilmaolude (paduvihm ja äikesetorm) korral jääb treening ära, sellest teavitatakse ka Tartu linna koduleheküljel ja Tartu Facebooki lehel.

Treeningud on osalejatele tasuta.

7 KOMMENTAARI

ü
28. aprill 2019, 11:07
Ülekaalulistele toimuvad samast kohast veidi eemal ehk alla tuult peeretamise treeningud.
m
Mis Tartu? 28. aprill 2019, 06:16
Tallinnas on igalpool võimalus ennast liigutada, ka parkmetsadesse on tekkinud kõikidele lihasgruppidele sobivad seadmed.Ei ma Tartusse küll ei hakka tulema
Loe kõiki (7)

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee