Liikumine ja tervis | Sinu treener

Pulss kisub kõrgeks? Vaata, milliseid tervisehädasid võib see tähendada 

Liigume.ee, 20. aprill 2019, 13:37
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kui pulss kisub pidevalt liiga kõrgeks, püüa jälile saada selle põhjustele - nii liiga kõrge kui madal südame löögisagedus võivad tähendada tervisehädasid, mis sekkumata aina süvenevad.

Südame löögisageduse saab inimene teada, kui loeb randmelt või unearterilt 15 sekundi jooksul kokku südame löögid ja korrutab neljaga, kirjutab Healthline.

Samal teemal

Kui süda lööb rohkem kui sada korda minutis, võib olla tegu tahhükardiaga. Ajutine on see juhul, kui inimest kimbutab ärevus või stress, väsimus, kofeiini või alkoholi tarbimine, äge viirushaigus, intensiivne füüsiline koormus ja suitsetamine. Aga mõningate ravimite tarbimisega ning ka narkootikumide tarbimisega võib see kaasneda. Püsiv tahhükardia võib inimest kimbutada, kui tal on aneemia, südamehaigused ja kilpnäärmetõved.

Kui süda lööb vähem kui 60 korda minutis, on tegu bradükardiaga. See võib olla mõnede ravimite kõrvaltoime, kuid võib viidata ka uneapnoele, mõnele südame kahjustust põhjustavale südame haigusele, luupusele ja reumale.

Kui pulss on liiga kiire või liiga aeglane pikema aja jooksul, võib see kaasa tuua tõsiseid tervisehädasid kuni südame töö seiskumiseni välja. Seepärast pead sellest kindlasti arstiga rääkima. Enne arsti juurde minemist jälgi ka, kas sa tunned pearinglust, õhupuudust või valu rinnus.

Kogu see jutt kehtib täiskasvanute kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee