Sinu treener

TREENER ANNAB NÕU: kuus nõksu, et vaim ei annaks trenniraskustele alla 

Liigume.ee, 15. aprill 2019 18:57
Foto: PantherMedia/Scanpix
On päevi, mil treenimiseks on motivatsiooni võimatu leida: ei viitsi, ei taha, ei jaksa, ei suuda ja üleüldse käigu kogu see trennivärk kus seda ja teist. Seejuures on kõik raske nii füüsiliselt kui vaimselt.

 Men’s Health küsis kuuelt tipptreenerilt, kuidas soovitaksid nemad treenimist häirivatest vaimsetest takistustest üle saada, motivatsiooni leida ja end raskuste kiuste pingutustest läbi suruda.

1. Pühenda trenn millelegi. Pühenda oma trenn mingile endast suuremale eesmärgile või soovile – haige vanema tervenemisele või millelegi olulisele, millesse sa usud. Kirjuta see endale käele ja vaata seda aeg-ajalt.

2. Tõesta, et kahtlejad eksivad. Kui ootab või käib väga ränk trenn, siis aitab selleks vaimujõudu leida see, kui meenutad endale inimesi, kes on sinus kahelnud, su võimed kahtluse alla seadnud või väitnud, et sina ei saa kuidagi edukas olla. Seejärel ütle endale, et sa oled siin tõestamaks, et haterid eksivad.

3. Jaga trenn astmeteks. Oletame, et sa tahad teha mingit harjutust 55 korda. Sa ei suuda neid korraga teha. tee näiteks 10, 9, 8 ja nii üheni välja ning pea korduste vahel pause.

4. Hinga valust läbi. Leia mingi rütm, mis ühendaks hingetõmbeid ja trennipingutusi, ja keskendu selle rütmi hoidmisele.

5. Tee veel üks samm. Võta iga kuu endale mingi väljakutse, mis paneb sind tõsiselt proovile. Ja mis sõltub just su mõtteviisist, mitte vormist. Vea koormaga kelku või tee muu sarnane jõuproov ja ütle endale, et asi pole mitte selles, kui kiiresti või edukalt sa lõpetad, vaid see, ET sa lõpetad.

6. Kujutle finišijoont. Visualiseerimine aitab näiteks just jooksjatel stressi tõrjuda. Kujuta endale ette rada ja lõpujoont ning pilti endast seda ületamas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee