Liikumine ja tervis | Sinu treener

Millest räägib liikumisel tekkiv õhupuudus? (3)

Liigume.ee, 11. märts 2019, 17:35
 PantherMedia/Scanpix
Hiljutine uuring toob välja, et kolm inimest kümnest hakkab trepist käies hingeldama. Millele see viitab?

Hiljaaegu Inglismaal läbi viidud uuringu käigus ilmnes, et täiskasvanud tunnevad endal õhupuudust kuuel korral nädalas, enamasti pärast treeningut või füüsilist pingutust, näiteks pärast bussi peale jooksmist.

Ilmnes, et viiendik uuringus osalejaid tundis tööpäeva lõpus stressi tõttu pearinglust. Üheksal kümnest oli keeruline maast asju üles võtta. 

Inglismaa teadlaste hinnangul võib kõik see viidata langenud jõudlusel ning kopsuhaigustele ning sestap tuleks õhupuudusele rohkem tähelepanu pöörata.

Vähetreenituse korral tuleks suurendada oma füüsilist aktiivsust. Näiteks hakata rohkem jala käima. Kui õhupuudus muutub aga igapäevaelu häirivaks, tuleks sellest rääkida oma arstile.

Samal teemal

9. jaanuar 2019, 19:01
7 OHUMÄRKI, et sul võib tulla infarkt
12. november 2018, 06:00
KROONILINE VÄSIMUS: mis võib peituda kaua kestnud väsimuse taga?

3 KOMMENTAARI

m
Maamees 12. märts 2019, 11:03
Sellise jutu peale kirjutab perearst sulle välja antidepressante, antibiootikume ja veel terve rea ravimeid, mida ainult tugev ja terve organism välja kannatab.
r
Robotid? 11. märts 2019, 20:00
Missugune huvitav ja absurdne uudis. Kolm inimest kümnest hakkab trepist üles minnes hingeldama? Ülejäänud seitse jooksevad Viru hotelli trepist ülemisele korrusele ja ei hakkagi hingeldama?
Loe kõiki (3)

PÄEVATOIMETAJA

online@ohtuleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee