Liigume.ee

LIHTNE: üheksa võimalust enda liigutamiseks ja vormishoidmiseks 

Liigume.ee, 8. märts 2019 20:01
Foto: PantherMedia/Scanpix
Otsid viise, kuidas oma keha vormi saada? Just need üheksa lihtsat, kuid samas tõhusat harjutust aitavad sul oma eesmärgini jõuda - vaata ja proovi järgi.

Seejuures pea meeles, et kui soovid end vormi ajada, peaksid lisaks harjutustele tähelepanu pöörama ka piisavale magamisele ning tervislikule toitumisele.

1. Hüppenööriga hüppamine. Lihtne füüsiline harjutus, mida saab pea igalpool teha. Üks minut hüppenööriga hüppamist kulutab rohkem kaloreid kui ükski teine harjutus. Kui soovid lõbusamat trenni, siis kaasa näiteks lapsed ja hüpake koos.

2. Kükid. Harjutus, mis treenib rohkem kui ühte lihasgruppi. Kükkidega treenid tuharalihaseid, tugevdad oma keha ja kulutad kaloreid. Proovi ka midagi veelgi tõhusamat - hüpetega kükke või kükis püsimist hantlitega. 

3. Kätekõverdused. Kuigi juba mõte kätekõverdustest võib tunduda hirmutav, siis tegelikult leidub variatsioone, mis treenivad eri lihaseid, seega proovi erinevaid harjutusi. Kätekõverdustega saab arendada ülakeha jõudu, plahvatuslikkust ja lihasvastupidavust.

4. Väljaasted. Ideaalne viis vormida jalalihaseid. Kui tahad lisada intensiivsust, proovi näiteks hüpetega väljaasteid. 

5. Ujumine. Suurepärane füüsiline tegevus, mis pole kehale liialt koormav, kuid samas tõstab lihastoonust, aitab vähendada vererõhku, tugevdada südant ja vormida keha. Seega praegusel suvisel ajal katsu vees olles võimalikult palju just ujuda. 

6. Jooksmine. Vähendab stressi ja depressiooni, tugevdab südametervist ja põletab kaloreid ning lisaks saad omale ilusad jalalihased. 

7. Hantlitega harjutused kätele. 

8. Jalatõsted. Jala- ja kõhulihaseid treeniv harjutus, mis ei nõua varustust ning mida saad teha kasvõi kodus voodis. 

9. Plank-harjutus. Lihtne ja tõhus, samuti kõikjal tehtav küürtoenglamangus püsimise harjutus, kus töötab kogu keha. Harjutus on korrektne, kui fikseerid oma keha - keha ei tohi olla kuskilt „ära vajunud“. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee