Sinu treener

Jõusaalid kinni? Kuus head võimalust enda liigutamiseks väljaspool treeningsaali! 

Liigume.ee, 18. märts 2020, 20:44
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kui jõusaalid on kinni, ära heida meelt - tervislik elustiil ei nõua paksu rahakotti ega kalleid spordiklubi pääsmeid. Ka tasuta on võimalik trenni teha.

Hello Healthy pani kirja kuus võimalust, kuidas sentigi kulutamata trenni teha.

Samal teemal

Mine õue. Kõige lihtsam ja kättesaadavam viis on lihtsalt õue minna ja kõndida – kasvõi ümber oma maja. Jooksmine on, mõistagi, kõndimisest tulemuslikum.

Kasuta treppe. Kui jooksmine sind ei eruta, siis käi oma kortermaja trepist üles-alla. See on hea kardiotreening ning tõhus kaloripõletaja – pool tundi treppidel lippamist põletab umbes 400 kalorit.

Matka. Kui sa enam jalutada ja joosta ei viitsi, mine kodust veidi kaugemale – Eestis on igast paigast jalutuskäigu kaugusel mõned matkarajad, mis kõigile vabad jalutamiseks ja looduse nautimiseks. Selline tegevus aitab hulgaliselt ka kaloreid põletada, lisaks kosutab ka vaimu.

Mine ujuma. Talisuplus pole vast kõigi jaoks, kuid soojemal ajal ei ole veekogudest Eestis küll puudus.

Tee kodust jõusaal. Selleks ei ole seejuures vaja udupeeneid treeningvahendeid, ka kättesaadavatest asjadest on võimalik jõusaal kokku klopsida. Näiteks hantlite asemel saad kasutada liitriseid veega täidetud pudeleid.

Kasuta internetti. Nii Youtube´is kui Instagramis on tuhandeid erinevaid treeningharjutusi, samamoodi on loodud sadu erinevaid trenniäppe, mis juhendavad sind samamoodi kui treenergi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee