Liigume.ee

MARSS JÕUSAALI! Teisipäev on parim päev trenni tegemiseks! (1)

Liigume.ee, 26. veebruar 2019 17:05
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kui esmaspäevad kuluvad nädalavahetusest taastumiseks, siis teisipäeviti on inimestel rohkem jõudu treeninguks. Just seepärast ja veel päris mitmel põhjusel ongi teisipäevad teadlaste hinnangul parimad trennipäevad.

Nii pole imestada, et Ameerikas võib treeningsaalide statistika põhjal väita, et kõige populaarsem trennipäev on teisipäev.

Spordipsühholoog ja treener Michelle Lovitt rääkis väljaandele en’s Journal, et  psühholoogiliselt kui füüsiliselt teisipäeva eelistamiseks treeningsaali minna on kuhjaga häid põhjuseid. Ühe olulise toob ta siinkohal välja.

Nii toob ta välja, et esmaspäeviti on inimesed üldiselt loiud, väsinud nädalavahetuse vähesest unest ja lõbustustest. Samas tabab esmaspäeviti inimes pisike süütunne ning just siis on tõenäolisem, et inimesed söövad tervislikumalt, joovad palju vett ja vähem alkoholi – puhastavad ennast nädalavahetuse pattudest.

Kuna aga esmaspäeva öösel vastu teisipäeva on inimeste uni reeglina parem, siis on ta ärgates puhanud ning just seetõttu võikski teisipäevast teha ühe tõhusa trennipäeva.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee