Uudised

Spordisaali juht: ilusad ja mugavad riided motiveerivad treeningsaalis rassima 

Liigume.ee, 12. veebruar 2019 13:32
Foto: Erakogu
Ilusatel ja mugavatel riietel on suur võim – need aitavad esile tuua eripärasid ja eeliseid, lisavad enesekindlust tööeesmärkide saavutamisel, isiklikus elus ja ka spordisaalis. Sportlik stiil on juba mitu hooaega järjest väga trendikas ja seda mitte asjatult. Kooli kehalise kasvatuse tundi meenutavate spordiriiete ajad on ammu minevikus – täna võib nii spordisaalides kui ka tänaval näha eriti originaalseid sportlikke kombinatsioone, mis võluvad ära ka elegantse stiili austajad. 

Pea kõige sagedasemaks uusaastalubaduseks on pühendada rohkem aega füüsilisele aktiivsusele. Spordiklubi „People Fitness“ juhi Lina Dranginytė sõnul kestab see entusiasm umbes kuni märtsikuuni. Suurem osa inimesi liitub spordiklubiga lühiajalistel eesmärkidel, näiteks parandada kuni suve alguseni oma vormi ja kaotada lisakilod. Motivatsioon kaob küllaltki kiiresti, kui on valitud ebasobiv koormus, väsitakse liialt ja loodetakse kiireid tulemusi.

Samal teemal

Tegelikult varitsevad laiskushetked ka kõige usinamaid aktiivse eluviisi pooldajaid. Dranginytė hinnangul võib seatud eesmärkidele lisamotivatsiooniks anda ka spordivarustus, mida on meeldiv kanda.

„Spordiriietel on palju suurem roll, kui võiks esmapilgul arvata. Kui tunneme end ebamugavalt ja riided pigistavad, ei motiveeri see meid sportima. Aga uus, stiilne riietus võib innustada mitte ainult spordisaali külastama, aga ka kauem aega õues viibima ja füüsiliselt aktiivsemaid tegevusi valima,“ kirjeldas spordiklubi juht.

Membershopi esindaja Ugnė Radikienė lisas, et sageli võib spordisaali riietus hõlpsasti saada ka igapäevase riietuse osaks. „Sportlikul stiilil on tänapäeval palju nägusid – pole tähtis, kas eelistatakse liibuvaid pluuse ja retuuse, lõtvu kampsuneid ja pükse või spordistiilis kingi, eneseväljenduseks on tõesti palju ruumi jäetud, eriti kui ei kardeta eksperimenteerida,“ kinnitas ta.

Kõige tähtsam on tunda end ilusa ja energilisena

Dranginytė sõnul valitsesid veel mõni aasta tagasi spordisaalides mustade retuuside ja ühevärviliste pluuside kombinatsioonid. Täna tahetakse aga teistest erineda, ei kardeta valida erksamaid värve ja huvitavamalt disainitud spordiriideid.

Vaatamata esteetikale on tähtis pöörata tähelepanu ka teistele aspektidele. „Selleks, et trenn oleks mugav, tuleb valida konkreetse spordiala jaoks sobivad jalanõud. Soovitan vältida läbipaistavaid ja hästi niiskust aurustavaid riided. Kui olete veendunud, et riided ei tekita mingit füüsilist ebamugavustunnet, saab valida kombinatsioonid, mida kandes tunnete end ilusa ja energilisena,“ soovitas Dranginytė.

Praegu on eriti moodsad kõrge taljeosaga retuusid, mis lisaks mugavusele muudavad ka kehakuju kaunimaks. See on üks neist riideesemetest, mida spordiklubi naiskliendid kannavad meeleldi ka igapäevase garderoobi detailidega, nt vabalt langevate pluuside, särkide või vööga.

Jalgrattateelt otse tänavale või peole

„Sport on siiani üks suurimaid inspiratsiooniallikaid disaineritele. Rõivaloojad ei karda rikkuda hea maitse reegleid ja laenavad spordielemente üha julgemalt ja otsesemalt,“ kirjeldas Radikienė, lisades, et spordidetailide populaarseks muutmisele aitavad kaasa ka stilistid ja arvamusekujundajad, kelle imagot järgivad paljud moehuvilised.

 Näiteks elegantse mantli ja selle alt paistva kapuutsiga kampsuni kombinatsioon ei üllata enam kedagi. Lilleline kleit ei tundu liiga naiivne, kui kanda seda jooksukingadega. Sportlikku tüüpi pluuse kantakse mustriliste seelikutega. Ametlikku jakki ja bodit kantakse spordistiilis pükste ja kontsakingadega.

"Soovides sellist ebatraditsionaalset kombinatsiooni kohandada pidulikuma üritusega, on tähtis pöörata tähelepanu pükste valikule – eriti efektsed on siidist või mõnest muust õrnast kangast õmmeldud püksid taskute või seotavate paeltega, otsekui spordiriietus,“ lausus Radikienė.

Siiski mitte kõiki spordigarderoobist laenatud rõivaid ei stiliseerita ega kaunistada, et neid kasutada ka igapäevastiili osana. Näiteks kõige uusim trend on jalgratturi lühikeste pükste ülipopulaarseks muutumine. Neid võib kanda nii jakiga, kui ka tavalise pluusiga soojal kevad- või suvepäeval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee