Kui tahad trennis oma muusikat kuulata, pane klapid pähe!Foto: PantherMedia/Scanpix
Liigume.ee 9. veebruar 2019 12:18
Jõusaalis on mitmeid kirjutamata reegleid, mida algajad ei tea, kuid mille teadmine aitab nii treeningsaalis korda hoida kui säästab ka treenijat ennast.

Pure Wow teeb neist ülevaate. 

Vali häälitsemine. Pingutamine on normaalne, kuid seda tehes ei tohi oma häälitsustega kaastreenijaid hirmutada. Lisaks on see lihtsalt ebaviisakas.

Targutamine. Kui keegi sult arvamust ei küsi, siis ära mine sellega lehvitama. Mitte kellelgi pole õigust teiste treeninguid segada.

Paljajalu duši all käimine. Plätud kuulugu igasse trennikotti, et saaksid neid nii rõivistus kui duši all seennakkusi kartmata kanda.

Treeningvahendite laokile jätmine. Erinevalt kodust pead jõusaalis hoidma korda ja iga treeningvahendi pärast selle kasutamist õigele kohale tagasi panema. 

Vahendite higiseks jätmine. Igas spordiklubis on vabaks kasutamiseks nii desinfitseerimisvahendeid kui pabersalvrätte - kasuta neid nii enda kui teiste säästmiseks.

Pidev leiutamine. Kui sa ei oska harjutusi teha, küsi nõu personaaltreenerilt - ise pidevalt valesid tehnikaid leiutades teed endale lihtsalt liiga.

Hilinemine rühmatreeningutesse. Paar minutit pole hullu, kuid kui sa hilined juba kümmekond minutit, häirid oma hilinemisega nii treenerit kui kaastreenijaid.

Kõrvaklappideta muusika kuulamine. Sa ei saa oma mussiga teisi segada!

Flirtimine. Trenn ei ole koht, kuhu tulla eesmärgiga kaaslane otsida. Keskendu selle asemel enda vormi ajamisele.