Liigume.ee

Neli põhjust, miks oma tervise nimel tantsida (6)

Liigume.ee, 5. veebruar 2019 21:07
Foto: PantherMedia/Scanpix
Tantsimine on enda liigutamise viis, mida ei saa teha õigesti või valesti - saab lihtsalt tantsida. Küllap just seepärast ongi leitud, et tantsimine mõjub hästi nii vaimule kui kehale. Kuidas täpselt, kirjutab Elite Daily.

Tantsimine muudab targemaks. Intelligentsus on asi, mida inimene kasutab siis, kui ta ei tea, mida täpselt teha. Tantsimine on täpselt selline tegevus, kus inimene peab langetama kiireid otsuseid ning kasutama mitmeid aju osasid korraga. Kui järgida kindlaid tantsusamme, muudab tantsumine ka lihasmälu tugevamaks.

Samal teemal

Tantsimine aitab depressiooni leevendada. Uuringud on leidnud, et tantsimine teeb õnnelikuks. Nii näiteks kinnitas 12 nädal apikkune uuring, et paarinädalases tantsulaagris osalenud olid depressiooniga vähem kimpus kui need, kes ei tantsunud. Seega, kui depressioon hakkab võimust võtma, pane muusika mängima ja hakka lihtsalt tantsima.

Tantsimine teeb enesekindlamaks. Tantsimine on eneseväljendusviis ja kui sa tunned end seda tehes hästi, tõstab see ka su enesekindlust.

Tantsimine turgutab mälu. New Yorgis toimus 21 aasta pikkune uuring, mis tõi välja, et regulaarne tantsimine vähendab riski haigestuda dementsusesse lausa 76%. Ka leiti, et kui inimesed tantsivad koos, aitab see vähendada Alzheimeri tõve riski.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee