Liikumine ja tervis | Sinu treener

Treeni vastupidavust – see aitab infarktiriski vähendada! 

Liigume.ee, 4. veebruar 2019 19:52
Tänavu talvel on head suusatamisolud - kasutagem seda talispordiala oma vastupidavuse suurendamiseks!Foto: PantherMedia/Scanpix
Mida suurem on inimese füüsiline aktiivsus, seda rohkem on tal võhma ning seda väiksem risk on tal haigestuda südameinfarkti ja angiini, kinnitavad teadlased.

Norras üle kümne aasta kestnud uuring leidis, et haiguste riski võib vähendada ka väike muutus südame ja kopsude tervises, kirjutab News Max Health.

Samal teemal

Norras läbi viidud uuringu tulemused ilmusid ajakirjas European Hearth Journal. Kokkuvõtlikult toimus uuring nii, et teadlased mõõtsid ajavahemikus 2006–2008 4500 norraka südame tervist. Ühelgi uuritaval ei esinenud südamehaiguseid, kõrget vererõhku eha vähki. 2017. aastaks haigestus südameinfarkti või angiini 147 osalejat. Nende haigestumist seostatakse südamearterite kitsenemise või ummistusega.

Asja lähemalt vaadates ning füüsilise vormi kalkulaatorit kasutades leiti, et südameinfarkti ja angiini risk vähenes, kui osalejate füüsiline aktiivsus kasvas. See tähendab, et ka mõni kuu regulaarset treeningut, mis paneb treenija vähemalt hingeldama, on südamehaiguste ennetamiseks igati toimiv vahend.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee