Sinu spordiala | Sinu treener

Viis head põhjust, miks iga päev silda visata (2)

Liigume.ee, 5. november 2021 23:16
Foto: PantherMedia/Scanpix
Lisaks sellele, et treenitud ja toonuses tuharalihased on kaunid vaadata, mängivad need ka igapäevast rolli sportlikus võimekuses, vigastuste vältimises ning igapäevaseski keha funktsioneerimises.

Üks lihtsaim viis tuharalihaste treenimiseks on visata silda. MindBodyGreen toob välja veel viis põhjust, miks võiksid selle harjutuse lisada oma igapäevasesse treeningkavasse.

1. See vähendab põlve- ja seljavalu. Päris mitmed kõrge intensiivsusega treeningud toovad kaasa põlve- ja seljavalud, sest nendes saab suurema koormuse üks või teine lihas üksikuna. Silla viskamine annab võrdse koormuse nii seljale, tuharatele kui põlvedele ning aitab nii vähendada põlve- ja seljavalusid.

2. See aitab tõsta sportlikku suutlikkust. Nimmepiirkonna lihaste tugevdamine aitab sprintida kiiremini ja hüpata kaugemale.

3. Riided istuvad seljas paremini. Treenitud tuharalihased annavad parema toonuse, kindlasti on sind treenituna selja tagant kaunim vaadata.

4. Tugevdab põhilisi lihaseid. Silla viskamine aktiveerib kõiki keha funktsioneerimiseks vajalikke põhilisi lihaseid sügavuti.

5. Parandab kehahoiakut. Silla viskamine tugevdab lihaseid, mis aitavad säilitada õiget kehahoidu ka pikema aja jooksul istudes või seistes.

Samal teemal

09.01.2019
Selg teeb liiga? Hoidu treenimast neil kuuel viisil!