Liikumine ja tervis | Sinu treener

Kuidas kukkumisest kosuda? 

Liigume.ee, 16. jaanuar 2019, 19:17
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kõige tervislikum on mitte kukkuda. Aga mida teha siis, kui see ikkagi juhtub ja saame viga?

Talvel kukutakse tavaliselt rohkem kui muidu, kuid süüdi pole alati ainult libe tee või tänav, kirjutab portaal Kodus. Külmal ajal on inimesed paratamatult rohkem tubasemad ja liiguvad vähem kui suvel, sellepärast on keha kohmakam ega suuda nii kergesti libedal teel tasakaalu hoida.
Elu on näidanud, et sageli kukutakse toaski, kui jalg vaibaserva taha takerdub või midagi kõrgelt võttes pole jalge all kindlat tuge.
Nii või teisiti: kui kukkumisest on tekkinud vigastus, tahab see arsti- või eneseabi.

Samal teemal

Kõigepealt tuleb uurida

“Kui kukkumise tagajärjel on tekkinud suurem vigastus, tuleb kindlasti pöörduda arsti poole, et selgust saada – kas pole tegemist luumurru või nihestusega,” paneb südamele neuroloog-taastusarst Vaike Kabel.
“Näiteks põlvili kukkudes võib põlvest raks läbi käia, tekivad turse, punetus ja tugev valu. Need on kindlad märgid, et tuleb arsti poole pöörduda.
Kui pärast kukkumist on pidev valu, näiteks seljas, tuleb lasta ennast kontrollida. Alati tasub kahelda, et trauma on suurem, kui esialgu paistab: näiteks kui inimene, kellel on osteoporoos, kukub selili, siis valu seljas ei pruugigi olla väga suur, kuigi seal on luumurd. See aga vajab kohe arstiabi.”

Mida teha väikese põrutuse leevendamiseks, loe pikemalt portaalist Kodus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee