Teadlased on kindlaks teinud, et energiline muusika annab inimesele energiat ja paneb ta end reipamalt tundma.Foto: PantherMedia/Scanpix
Liigume.ee 16. jaanuar 2019 08:03
Kui tunned pidevat väsimust, mõtle hoolega, milline sinu igapäevastest harjumustest võib olla energiaröövel. Men´s Health soovitab loobuda siin väljatoodud kuuest tegevusest.

1. Äratuskella kümne minuti kaupa edasilükkamine. See rikub su unetsükli. Vales tsüklis ärgates oled pärast väga väsinud.

2. Vee mitte joomine. Inimese keha vajab pidevalt niisutust, öösel on tulnud aga kaheksa tundi veevarusid uuendamata olla. Rüüpa hommikul kohe pärast ärkamist vett, sest veepuudus teeb sind väsinuks ja kergesti ärrituvaks.

3. Öösiti kuuma duši all käimine. Kui usud, et kuum dušš lõõgastab lihaseid, pühib stressi ja toob parema une, oled valel teel. Soe dušš viib une hoopis ära, sest sooja vee alt tulles peab organism hakkama end hoopis jahutama, et viia keha uinumiseks sobivasse temperatuuri. Nii jääb sul vähem aega enda välja puhkamiseks.

4. Õhtune trennitegemine. Hommikul on väga raske end unisena trennirajale sundida, kuid ka hommikusest jalutuskäigust piisab, et aju toodaks endorfiine, et organismi jõuaks vajalikul määral hapnikku ja toitaineid. See kõik on väga vajalik, et tunda end kogu ülejäänud päeva energilisemana.

5. Liigne toas istumine. Kunstlik valgus vähendab organismis melatoniini taset, see aga võtab sult võimaluse õigel ajal uinuda ja välja puhata. Päike on see, mis varustab sind kõige vajalikuga, muuhulgas ka D-vitamiiniga. D-vitamiini puudus, muide, on kõige sagedamini kroonilise väsimuse sündroomi põhjustajaks.

6. Liiga uimase muusika kuulamine. Teadlased on kindlaks teinud, et energiline muusika annab inimesele energiat ja paneb ta end reipamalt tundma.