Foto: PantherMedia/Scanpix
Liigume.ee 10. jaanuar 2019 14:58
Kuidas vabaneda talla all kanda kinnitanud konnasilmadele, mis häirivad liikumist?

Kiiret moodust konnasilmadest vabanemiseks ei ole, kirjutab portaal Kodus ning soovitab konnasilmade koduseks raviks järgmist:

* Leotage jalgu soojas vees umbes 15 minutit. Veele võib lisada soola või õli.

* Eemaldage paksenenud sarvkiht pimss kivi või kosmeetilise raspliga. NB! Nahapaksendite eemaldamiseks ei või kasutada kääre, žiletitera ega muid teravaid instrumente, sest nendega võib kergesti vigastada tervet nahka ja tekitada põletikku.

* Seejärel pange konnasilmale konnasilmavedelikku või -plaaster. Vedelikku tohib panna ainult konnasilmale, ravim ei või sattuda ümbritsevale nahale.

* Enne ravi määrige konnasilma ümbrust vaseliini või rasvase kreemiga – see kaitseb nahka sinna juhuslikult sattunud konnasilmavedeliku eest.

* Konnasilmavedelikku kasutage iga päev. Plaastrite vahetamise sagedus on märgitud pakendile. Meeles tasub pidada, et vanurid ja diabeetikud ei tohi konnasilmaplaastreid tarvitada.

* Konnasilmale mõjuva surve vähendamiseks ja valu leevendamiseks võite kasutada U-kujulist vilditükki. Ümmargust vildirõngast pole soovitatav kasutada, kuna siis konnasilm laieneb.

Kui 2–3 nädala jooksul pole tulemust märgata, peaks kaaluma muid meetodeid. Millised need on, loe pikemalt portaalist Kodus.