Liigume.ee

Kuidas konnasilmadest lahti saada? (2)

Liigume.ee, 10. jaanuar 2019, 14:58
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kuidas vabaneda talla all kanda kinnitanud konnasilmadele, mis häirivad liikumist?

Kiiret moodust konnasilmadest vabanemiseks ei ole, kirjutab portaal Kodus ning soovitab konnasilmade koduseks raviks järgmist:

* Leotage jalgu soojas vees umbes 15 minutit. Veele võib lisada soola või õli.

* Eemaldage paksenenud sarvkiht pimss kivi või kosmeetilise raspliga. NB! Nahapaksendite eemaldamiseks ei või kasutada kääre, žiletitera ega muid teravaid instrumente, sest nendega võib kergesti vigastada tervet nahka ja tekitada põletikku.

* Seejärel pange konnasilmale konnasilmavedelikku või -plaaster. Vedelikku tohib panna ainult konnasilmale, ravim ei või sattuda ümbritsevale nahale.

* Enne ravi määrige konnasilma ümbrust vaseliini või rasvase kreemiga – see kaitseb nahka sinna juhuslikult sattunud konnasilmavedeliku eest.

* Konnasilmavedelikku kasutage iga päev. Plaastrite vahetamise sagedus on märgitud pakendile. Meeles tasub pidada, et vanurid ja diabeetikud ei tohi konnasilmaplaastreid tarvitada.

* Konnasilmale mõjuva surve vähendamiseks ja valu leevendamiseks võite kasutada U-kujulist vilditükki. Ümmargust vildirõngast pole soovitatav kasutada, kuna siis konnasilm laieneb.

Kui 2–3 nädala jooksul pole tulemust märgata, peaks kaaluma muid meetodeid. Millised need on, loe pikemalt portaalist Kodus.

Samal teemal

5. juuli 2019, 07:00
MIDA TEHA KOLEDATE KONNASILMADEGA? Proovi kodus sellist moodust, et neist lahti saada!
9. jaanuar 2019, 12:00
Tõbi piinab? Võta appi vana hea tiigrisalv
13. juuli 2018, 11:22
Kuidas suvel oma jalgade eest hoolt kanda?
4. oktoober 2017, 06:00
Sisetald säästab nii jalatsit kui ka jalga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee