Ühe toidukorra ajal vaid rohelise söömisest ei piisa - keha vajab kaalu langetamiseks ka teisi aineid.Foto: PantherMedia/Scanpix
Liigume.ee 23. detsember 2018 11:41
Soov ülekilodest vabaneda paneb meeleheitlikult tegutsema ja seejuures ka vigu tegema. Mõned neist vigadest võivad kaalulangetuse juures aga saatuslikuks saada.

Portaal Health toob välja viis viga, mida kõik kipuvad kilodest vabanedes tegema.

1. Sa sisendad endale igal hetkel, et oled dieedil. Kui korrastad oma toitumist sooviga kaalu vähendada, sisendad endale pidevalt, et oled dieedil. See on aga suur viga. Kui sisendad endale seda, tähendab see ka, et sisendad endale, et soovkaaluni jõudes saab su dieet läbi. Nii unustad tervisliku toitumise peagi, sest dieet sai läbi ja eesmärk saavutatud. Tegelikult peaks muutma oma elustiili igaveseks, et kilod enam ei lisanduks.

2. Lõunaks ainult salati söömisest ei piisa. Paljud teevad selle vea, et vahetavad dieedi ajal ühe söögikorra hunniku rohelise salati vastu. Kui sa ei lisa salatisse just kehale vajalikke toitaineid, siis jääb sellest eineks väheseks. Nälg tekitab isusid, mida hiljem rahuldades sööd palju rohkem. Tõenäoliselt teed siis ka halbu valiku.

3. Sööd liiga palju häid asju. Kõik teavad, et pähklid on tervisele head. Samuti seemned ja avokaado. Kuid neidki tuleb süüa mõistusega, sest üle pingutades teevad need kasu asemel kahju.

4. Sa loobud oma lemmikroogadest. Sa armastad pastat või šokolaadi, kuid dieedi tõttu oled neist täiesti loobunud. See pole õige. Sa võid endiselt süüa šokilaadikooki, kui õpid sellega piiri pidama ega liialda kogustega.

5. Hoiad söögi pealt kaloreid kokku, et alkoholi tarbida. See ei ole hea valik. Alkoholiga on väga lihtne liiale minna ning selline olukord toob kaasa ka ülesöömise. Tavaliselt kipuvad inimesed napsusena rämpstoitu õgima.