Toitumine | Sinu treener

Kas sa tead, miks peaksid hommikuid alustama klaasi kuuma veega? (27)

Liigume.ee, 2. november 2021 08:03
Foto: PantherMedia/Scanpix
Unusta hommikune tee ja kohvi - tervisel on palju kasulikum, kui rüüpad pärast ärkamist klaasi kuuma vett.

Miks, kirjutab Healthy Life Tricks.

· See puhastab keha. Hommikul rüübatud klaas kuuma vett aitab lagundada maos olevat toitu ja parandab seedetrakti tööd, aidates nii puhastada keha kahjulikest toksiinidest.

· See kiirendab ainevahetust. Hommikune klaas kuuma vett parandab ainevahetust ja aitab kehal korralikult toimida, lisaks leevendab kõhuvalusid.

· See leevendab valu. Mõned inimesed usuvad, et soe vesi on võimsaim looduslik valuvaigisti, mis aitab leevendada näiteks menstruaaltsükli krampe. Vee soojus aitab nimelt lihastel lõõgastuda ning nii valu leevendubki. Soe vesi ongi sestap igasuguste krampide leevendamiseks väga hea.

Samal teemal

· See aitab kaalu kaotada. Soe vesi tõstab kehatemperatuuri ning kiirendab organismi tööd, sel viisil suudab keha põletada rohkem kaloreid ning kaal kaobki kiiremini.

· See parandab vereringet. Nagu juba mainitud, tühja kõhuga joodud kuum vesi aitab kehal toksiine väljutada ning see omakorda soodustab vereringe kiirenemist.

· See aeglustab vananemisprotsessi. Enneaegne vananemine kõlab nagu halb unenägu. Õnneks saab seda sooja vett juues vältida. Nimelt – nagu me teame, kiirendavad vananemisprotsessi kehasse kogunenud toksiinid. Sooja vee joomine aga vabastab keha toksiinidest, see aga aeglustab vananemisprotsessi ja suurendab naha elastsust.

Samal teemal

08.00.2019
Neli levinud treeningharjumust, mis muudavad su enneaegu vanaks
11.11.2018
JOO HOMMIKUL KOHVI ASEMEL VETT! Keha rasvaprotsent väheneb juba kuu ajaga
07.11.2018
Viis nippi, kuidas nädalaga lemmikpeokleiti mahtuda