Uudised

GALERII | Tahtejõu tuuril kogutud rahaga hangiti puuetega inimestele kümme eriratast 

Toimetas Silja Paavle, 13. detsember 2018, 13:14
Tahtejõu tuuril kogutud rahaga hangiti puuetega inimestele kümme eriratastFoto: Tõnu Tunnel
Tänavune heategevuslik rattaaktsioon Tahtejõu tuur kogus piisavalt annetusi, et kinkida erinevates Eesti paikades tegutsevatele hoolekandeasutustele ja puuetega inimeste keskustele kümme eriratast.

Suvel kolme päeva jooksul enam kui 1000km läbinud rattaentusiastid ja tuuri järel annetustelefonidele helistanud inimesed soovisid kinkida keskuste klientidele ja külastajatele võimaluse nautida rattarõõme ning toimetada oma igapäevaseid tegemisi vähema vaevaga. 

Annetuse abil ostetud jalgrattad jõudsid nelja erivajadustega inimeste hoolekandeasutuseni. Rattaid hakkavad kasutama Eesti Agrenska Fondi Tartumaal asuva Tammistu Perekeskuse hoole all olevad puuetega lapsed ja noored, Põlvamaa Puuetega Inimeste Koja kliendid nii Põlvas kui ka Peril, sotsiaalteenuste keskuse MTÜ Iseseisev Elu Elva kliendid ja MTÜ Tugiliisu Tallinna Kakumäe keskuse kliendid

„Tahtejõu tuur aitas juba viiendat aastat inimesi, kes soovivad olla jätkuvalt füüsiliselt ja sotsiaalselt aktiivsed vaatamata sellele, et nende liikumisvõime on piiratud. Meie rattaentusiastide seltskond teab, et võimalus iga päev ratta sadulas tunde veeta on privileeg. Seetõttu väntamegi igal aastal tuuri käigus oma võimete piiril puuetega inimestele uute võimaluste kinkimiseks,“ selgitas Salumäe.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee