Toitumine | Sinu treener

KÜLMA ILMA KREHVTINE SUUPISTE: Peekonisse mähitud tšilli popperid (1)

Toimetas Silja Paavle, 12. detsember 2018, 13:41
Tšilli popperid  Erakogu
Külma ilma ja nälja peletamiseks ei ole midagi mõnusamat krehvtisest, samas kreemjast ja pisut suitsusest suupistest, mis sobib nii filmiõhtuks kui ka jõululauale ning on eriliseks maiuspalaks just peekonisõpradele.

Restoranide Pull ja Härg lihasõpradest kokkade tandem Enn Tobreluts ja Hanno Kuul avavad enda retseptivaramu ning soovitavad proovida Texasest pärit populaarset snäkki ehk tšilli poppereid. Eestlaste seas armastatud peekonil on selles roas mängida tähtis roll. Nimelt eraldub sellest küpsetades rasv, mis muudab valmiva snäki eriliselt mahlaseks ja hõrguks ning muidugi suitsuselt aromaatseks. Kui peekon ei ole peale küpsetamist piisavalt pruunistunud, võib suupistetele kaunist välimust lisada leeklambiga nende pealispinda õrnalt kõrvetades.

Tšilli popperid

Koostisosad: Punased ja rohelised tšillid, Kitsepiima kreemjuusT, toorsuitsupeekon

Valmistamine: Kui popperid on osa suupistete valikust, arvesta sööja kohta üks kuni kaks tšillit. Kaaslasena filmiõhtuks varu 3-5 tšillit külalise kohta.

Alustuseks lõika tšillid pikuti pooleks, täida seest kreemjuustuga ning mähi nende ümber peekoniviilud. Küpseta ahjus või grillil kõrgemal kuumusel kuniks peekon kenasti pruunistunud.

Seejärel tõsta valminud suupisted taldrikule või serveerimisalusele ning naudi kohe!

PÄEVATOIMETAJA

online@ohtuleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee