Uudised

VAATA, kes on Eesti parimad spordivabatahtlikud 

Toimetas Silja Paavle, 3. detsember 2018, 12:34
Foto: Scult Estonia
Tallinna Ülikoolis kolmandat korda toimunud spordikorraldajate inspiratsioonipäeva SCULT Fest 2018 raames valiti välja aasta parimad spordivabatahtlikud.EESTI AASTA SPORDIVABATAHTLIK 2018 on peaauhind aasta parimale spordivabatahtlikule Eestis – KRISTER RANDVER

Kristeri igapäevatöö on avalikus sektoris, kuid iga võimaliku vaba momendi panustab mees erinevate Eesti spordiürituste korraldusse. Aasta jooksul koguneb noormehel "portfelli" mitukümmend eriilmelist üritust üle Eesti. Teda võib leida korraga olema spordisündmusel nii vabatahtlik kui ka osaleja.

EESTI AASTA SPORDIVABATAHTLIK NOOR 2018 on aasta parim spordivabatahtlik vanuses kuni 18. eluaastat – ROMET LEIMANN

Samal teemal

Romet on oma 13 eluaasta jooksul andnud panuse enam kui 30 erineva spordivõistluse õnnestumisse. Kui Rometilt küsida, kust tuleb tema suur armastus vabatahtliku töö vastu, siis vastab ta pikemalt mõtlemata: “ikka südamest!"

EESTI AASTA VABATAHTLIKE INNUSTAJA KOOLIS 2018 on haridustöötaja, kes on motiveerinud õpilasi või üliõpilasi osalema vabatahtlikena spordivõistlustel ja spordiklubides – PILLE JUUS

Pille on osalenud vabatahtlikuna kõikvõimalikel spordisündmustel. Ta peab oluliseks inimeste liikumisharjumuste kujundamist juba noorest east ja kaasab inimesi sporti nii oma tööga seonduvalt kui ka igapäevaelus üldiselt.
 Pille on Haabneeme Kooli kehalise kasvatuse õpetaja.

EESTI AASTA SPORDIVABATAHTLIKE KAASAJA 2018 on organisatsioon või eraisik, kes on oma tegevusse vabatahtlikke eeskujulikult kaasanud või vabatahtlike tööd koordineerinud – RIINA ALTPERE

Riina eestvedamisel on Pärnu Kahe Silla spordiklubis juurutatud vabatahtlike kaasamise ja motiveerimise süsteem, et toimuda saaksid mitmed suured Lääne-Eesti spordisündmused nagu Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, Luitejooks,  Rannajooks ja Pärnumaa Võidupüha maraton. Riina on meeskonnamängija, kes on suutnud kaasata erinevas eas ja erinevate eesmärkidega spordivabatahtlikke, kes on spordiürituste korralduse juurde jäänud pikaajaliselt.

EESTI AASTA SPORDIVABATAHTLIKE SÕBER 2018 on organisatsioon, ettevõte, bränd või eraisik, kes on spordivabatahtlike tegevusele kaasa aidanud – MAIT MÜÜRISEPP

Maidu eestvedamisel on Kalevi jalaväepataljon osutanud palju vabatahtlikku abi ja aidanud kaasa ürituste heale korraldamisele. Korraldajate sõnul oli näiteks IRONMAN Tallinna toidupunkti ehitamine tänu neile kui “jalutuskäik pargis".

ERIAUHIND: EESTI AASTA SPORDISÜNDMUSTE SÕBER 2018 – SISEKAITSEAKADEEMIA PAIKUSE ÕPPEÜKSUS

Sisekaitseakadeemia Paikuse Õppeüksus on aidanud erinevaid Tartu Maratoni klubiüritusi, reguleerinud liiklust mitmetel spordisündmustel ning ühendanud praktika ja vabatahtliku töö.

ERIAUHIND: EESTI AASTA SPETSIALIST-VABATAHTLIK 2018 – VEIDO LÄÄNE

Veido on vetelpäästja, kes vastutab erinevatel triatlonivõistlustel ujumisraja poide täpse vettepaneku ja raja pikkuse ülemõõtmise eest ning koordineerib võistluste ajal päästjate paiknemist ujumisrajal. Ta on endaga kaasa kutsunud päästjaid, kes tunnevad end vee peal kindlalt ja saavad hakkama nii päästetöö, navigeerimise kui ka sidevahendite kasutamisega.

SCULT WORLD CRAZY AWARD 2018 aasta kõige erinäolisema spordiettevõtmise eest maailmas võitis VEREIN KANU WORLD CHAMPIONSHIPS MUOTA 2018

Kanuu MM-il korraldati lisaks tiitlivõistlusele ka võistlus kaasaelajatele ja vabatahtlikele. Võistluse tegi eriliseks see, et võitja polnud mitte esimene finišeerija, vaid finišijoone ületanutest keskmine osaleja.

SCULT WORLD AASTA SPORDIORGANISAATOR MAAILMAS 2018 – LITHUANIAN CHILDREN GAMES 2018

Lithuanian Children Games 2018 kaasas endaga 2400 lasteaiakasvatajat 217-st Leedu lasteaiast, eesmärgiks aidata kujundada lastes liikumisharjumust juba varasest east. Projektis osales ca 10,000 Leedu koolieelikut.

SCULT WORLD AASTA SPORDISÕBER MAAILMAS 2018 on auhind maailma parimale spordi toetajale, sponsorile või patroonile – LAURENT THIEULE

Laurent on Brüsseli külje all algatanud erinevaid projekte, mis aitavad läbi spordi sõjapõgenikke ühiskonda integreerida. Ta on Sport and Citizenship mõttekoja president.

SCULT WORLD ERIAUHIND: MAAILMA SPORDISÜDA 2018 – WORLD TEAM TABLE TENNIS CHAMPIONSHIPS HALMSTAD 2018

Halmstadist sai sel aastal maailma väikseim linn, kes on võõrustanud lauatennise maailmameistrivõistlusi. Samal ajal kaasati sündmuse korraldusse väga suur osa kohalikke elanikke. Lauatennise maailmameistrivõislusi jälgis telepildi vahendusel üle 300 miljoni inimese rohkem kui 140-st eri riigist.

SCULT WORLD AASTA SPORDIVABATAHTLIK MAAILMAS 2018 on peaauhind aasta parimale spordivabatahtlikule maailmas – JENNI-KAIJA TIAINEN

Jenni-Kaija on olnud aktiivne ja pikaajaline vabatahtlik nii oma võimlemisklubis kui ka Soome Võimlemisföderatsioonis. Ta on aidanud korraldada kümnete tuhandete osalejatega võimlemisvõistlusi, nagu näiteks Suomi Gymnaestrada 2018 ja World Gymnaestrada 2015.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee