Liikumine ja tervis | Sinu treener

Tartu MyFitness klubid koguvad jõulukuul annetusi raske puudega lapse taastusraviks 

Toimetas Silja Paavle, 30. november 2018 10:50
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kolm Tartu MyFitness spordiklubi otsustasid tänavu TÜ Kliinikumi Lastefondiga koostöös toetada klubiliikmete annetuste toel tserebraalparalüüsiga Adelele vajalikku individuaalset ravivesivõimlemist ja füsioteraapiat.

“Igal pühadeperioodil on MyFitness otsustanud toetada ja rõõmustada erinevaid organisatsioone ja ühendusi üle Eesti,” räägib MyFitness teenindusjuht Mari Helstein. “Tänavu on kolm Tartu MyFitness klubi koostöös Lastefondiga otsustanud toetada Tartu tüdruku Adele individuaalset ravivesivõimlemist ja füsioteraapiat.”

Samal teemal

Helstein toob välja, et Ralph Waldo Emerson on öelnud: „Autasu hea teo eest on selle teo tegemine.“ Lisaks on igal annetuse tegijal aga soovi korral võimalus võtta osa heategevusliku jõulusõnumiga õnneloosist. “Väikestest heategudest saame kokku suure – tule ja toeta abi vajavat Adelet,” kutsub Helstein üles.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein rõõmustab koostööprojekti üle, mis toimub tänavu kõigis Tartu MyFitnessi spordiklubides, et toetada kohalikku taastusravi vajavat last. “Loodame, et me koostöö jätkub ka edaspidi ning järgmistel aastatel otsustavad ka teised klubid Lastefondi kaudu toetada erinevates Eestimaa paikades elavaid lapsi, kes vajavad annetajate toel täiendavat ravi,” avaldab Hein lootust.

Adele on 14-aastane tüdruk, kellel on diagnoositud tserebraalparalüüs. Kuna lapse kõnnimuster oli häirunud, tehti talle operatsioon, mis muudab pikemas perspektiivis kõnnimustri paremaks ja lubab seeläbi aktiivsemalt osaleda igapäevaelu tegevustes ja pikemat maad iseseisvalt jalgsi käia. Selleks on aga operatsioonijärgselt vajalik vähemalt kahe aasta pikkune regulaarne suurendatud mahus füsioteraapia ja vesiravi, mille eest aitab heade annetajate toel tasuda Lastefond.

Annetusi saab teha 1. detsembrist kuni 23. detsembrini Annelinna, Kesklinna ja Lõunakeskuse MyFitness klubides.

Samal teemal

25.06.2018
RATASTOOLIS PIIGA: „Soovin nii väga iseseisvalt kõndima hakata.“
15.04.2018
VIDEO | 11-aastane Kelly unistab kõndimisest, kuid vajab selleks annetajate tuge
11.03.2018
ERILISE LAPSE VANEMAD: me tegime aastaid kõike, et oma last ratastoolist välja saada
16.02.2018
13aastane piiga vajab kõndimasaamiseks rahalist tuge