Toitumine | Sinu treener

Viis nippi, mis aitavad õhtusest näksimisharjumusest vabaneda 

Liigume.ee, 7. jaanuar 2021 19:07
Foto: PantherMedia/Scanpix
Õhtune tahtejõuetus on igati normaalne, sest mida väsinum ja näljasem inimene on, seda raskem on tal kindlameelsust säilitada ning ahvatlustele vastu panna - nii pole ka imestada, kui ka kõige veendunumad kaalulangetajad õhtul ahvatlusele järgi annavad ja midagi põske pistavad.

Florida Ülikooli teadlaste sõnul on tahtejõud nagu lihas, mida on võimalik treenida. Ehk: kui sul õnnestub õhtuti näksimisest hoiduda, õnnestub sul ahvatlusele aja möödudes üha paremini vastu panna. Et harjumused ei teki üle öö, annab portaal Hello Healthy viis soovitust, mis aitavad näksimisharjumusest loobuda.

Samal teemal

• Ära hoia kodus ohtlikke toite. See tähendab, et kui sul tekib pärast õhtusööki lakkamatu krõpsuisu, ära lihtsalt osta krõpsu koju. Poes käid sa ju selge peaga ja see võiks aidata teha toitumise osas mõistlikke otsuseid.

• Valmistu õhtuks varakult. See, et pärast õhtusööki tekib vastupandamatu soov midagi näksida, on igati normaalne. Et sa ei peaks enne magamaminekut kannatama, hoia sahtlis tagavaraks väike tahvel vähemalt 80% kakaosisaldusega tumedat šokolaadi. Juba kaks tükikest seda leevendavad söögiisu ja ega palju rohkem seda ju ei tahagi.

• Söö korralik õhtusöök. Õhtusöögilauast tühja kõhuga lahkudes tekib kaloridefitsiit. Kui tead, et pisike lisaportsjon toitu aitab sul vältida õhtust lakkamatut näksimisisu, luba endale see.

• Märka, mis sind sööma paneb. Mõned inimesed söövad õhtuti näiteks siis rohkem, kui järgmisel päeval on tööl mõni tähtaeg. Kui sa ei oska söömasööstudele ühist nimetajat leida, pea toitumispäevikut – see aitab.

• Kujunda õhtuseid rituaale. Mõnede lihtsate igaõhtuste tegevuste abil on võimalik endale sisestada, et söömise aeg on selleks päevaks läbi. Näiteks – võta pärast iga õhtusööki ette hambapesu, niidita hambad ja loputa suu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee