Toitumine | Sinu treener

KAALULANGETAJAILE: kuus toitu, mis kiirendavad ainevahetust 

Liigume.ee, 18. november 2018, 15:42
Foto: PantherMedia/Scanpix
Mõned toidud kiirendavad ainevahetust ja põletavad kaloreid mühinal. Siin on välja toodud kuus sellist, mis teevad seda teistega võrreldes eriti märkimisväärselt.

* Teraviljad. Kiudaineterikaste teraviljade, näiteks kaerahelveste ja pruuni riisi seedimiseks kulutab keha kaks korda rohkem kaloreid kui töödeldud toidud seedimiseks, kirjutab  Teazy. See tähendab aga ka paremat ainevahetust ning rohkem põlenud kaloreid.

* Lahja liha, näiteks kanaliha, paneb samuti keha rohkem kaloreid põletama.

* Piimatooted sisaldavad ohtralt kaltsiumi ja D-vitamiini. Need aitavad säilitada lihasmassi, mis on hästi toimiva ainevahetuse aluseks.

* Roheline tee sisaldab aineid, mis kiirendavad ainevahetust. On koguni leitud, et neli tassi rohelist teed päevas on aidanud inimestel kaotada rohkem kui kolm kilo kaheksa nädala jooksul.

* Läätsed on rauarikkad ning sedagi ainet on ainevahetuse töös hoidmiseks tarvis. Üldse on nii, et kui kehas on mõne aine puudus, siis ainevahetus aeglustub.

* Tšilli sisaldab ainet nimega kapsaitsiin - see soojendab keha ja paneb kalorid põlema. Lisa oma toitudesse võimalikult palju tšillipipart!

Samal teemal

13. september 2019, 06:00
KAS PUHKASID VÄLJA? Vaata, mida teeb halvasti magatud öö su kehakaaluga
17. november 2018, 16:03
Neli märki, et sööd dieeti pidades liiga vähe
16. november 2018, 13:08
Kümme võimalust igapäevaselt rohkem kõndida
15. november 2018, 12:50
Neli asja, mis teevad pudrust hommikusöökide kuninga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee