Foto: PantherMedia/Scanpix
Liigume.ee 18. november 2018 15:42
Mõned toidud kiirendavad ainevahetust ja põletavad kaloreid mühinal. Siin on välja toodud kuus sellist, mis teevad seda teistega võrreldes eriti märkimisväärselt.

* Teraviljad. Kiudaineterikaste teraviljade, näiteks kaerahelveste ja pruuni riisi seedimiseks kulutab keha kaks korda rohkem kaloreid kui töödeldud toidud seedimiseks, kirjutab  Teazy. See tähendab aga ka paremat ainevahetust ning rohkem põlenud kaloreid.

* Lahja liha, näiteks kanaliha, paneb samuti keha rohkem kaloreid põletama.

* Piimatooted sisaldavad ohtralt kaltsiumi ja D-vitamiini. Need aitavad säilitada lihasmassi, mis on hästi toimiva ainevahetuse aluseks.

* Roheline tee sisaldab aineid, mis kiirendavad ainevahetust. On koguni leitud, et neli tassi rohelist teed päevas on aidanud inimestel kaotada rohkem kui kolm kilo kaheksa nädala jooksul.

* Läätsed on rauarikkad ning sedagi ainet on ainevahetuse töös hoidmiseks tarvis. Üldse on nii, et kui kehas on mõne aine puudus, siis ainevahetus aeglustub.

* Tšilli sisaldab ainet nimega kapsaitsiin - see soojendab keha ja paneb kalorid põlema. Lisa oma toitudesse võimalikult palju tšillipipart!