Toitumine | Sinu treener

KAALULANGETAJAILE: kuus toitu, mis kiirendavad ainevahetust 

Liigume.ee, 18. november 2018 15:42
Foto: PantherMedia/Scanpix
Mõned toidud kiirendavad ainevahetust ja põletavad kaloreid mühinal. Siin on välja toodud kuus sellist, mis teevad seda teistega võrreldes eriti märkimisväärselt.

* Teraviljad. Kiudaineterikaste teraviljade, näiteks kaerahelveste ja pruuni riisi seedimiseks kulutab keha kaks korda rohkem kaloreid kui töödeldud toidud seedimiseks, kirjutab  Teazy. See tähendab aga ka paremat ainevahetust ning rohkem põlenud kaloreid.

* Lahja liha, näiteks kanaliha, paneb samuti keha rohkem kaloreid põletama.

* Piimatooted sisaldavad ohtralt kaltsiumi ja D-vitamiini. Need aitavad säilitada lihasmassi, mis on hästi toimiva ainevahetuse aluseks.

* Roheline tee sisaldab aineid, mis kiirendavad ainevahetust. On koguni leitud, et neli tassi rohelist teed päevas on aidanud inimestel kaotada rohkem kui kolm kilo kaheksa nädala jooksul.

* Läätsed on rauarikkad ning sedagi ainet on ainevahetuse töös hoidmiseks tarvis. Üldse on nii, et kui kehas on mõne aine puudus, siis ainevahetus aeglustub.

* Tšilli sisaldab ainet nimega kapsaitsiin - see soojendab keha ja paneb kalorid põlema. Lisa oma toitudesse võimalikult palju tšillipipart!

Samal teemal

13.08.2019
KAS PUHKASID VÄLJA? Vaata, mida teeb halvasti magatud öö su kehakaaluga
17.10.2018
Neli märki, et sööd dieeti pidades liiga vähe
16.10.2018
Kümme võimalust igapäevaselt rohkem kõndida
15.10.2018
Neli asja, mis teevad pudrust hommikusöökide kuninga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee