Foto: PantherMedia/Scanpix
Liigume.ee 16. november 2018 13:08
Kõndimine on kõige kättesaadavam liikumisvorm, millega oma tervist joonel hoida. Kuid ka kõndimisest võib pikapeale villand saada. Kuidas rohkem liikuda?

Portaal Best Health toob välja kümme võimalust, kuidas igapäevaselt rohkem kõndida ning end seeläbi vormi ajada.

* Kõnni kohtumistele. Selle asemel, et sõbraga kokkusaamisel autoga sõita, välju kodust natukene varem, et läbida see teekond jalgsi.

* Ühenda argiaskeldused trenniga. Aja oma argipäevatoimetusi jalgsi, kõnni näiteks panka, postkontorisse või küünesalongi. See on tervislik, stressivaba ja nii ühendad tüütud argiaskeldused trennitegemisega.

* Mine vihmaga õue. Kerge tibutamine muudab jalutamise eriti virgutavaks. Unusta vihmavari, pane kummikud jalga, tõmba selga kapuutsiga vihmakeep ja mine kõndima.

* Rahusta närve värskes õhus. Kui miski teeb sulle tuska, mine kõndima. Sa ei saa mitte ainult head füüsilist koormust, kuna adrenaliin paneb su kiiremini liikuma, vaid põletad ka stressihormoone, mis su kehas sel hetkel on.

* Kutsu ülemus kõndima. Kui sul on ülemusega vaja nõu pidada, siis selmet, et tema kabinetis istuda, tee ettepanek väikesele jalutuskäigule minna.

* Kõnni tagurpidi. Inimene on harjumuste ohver, kuid püüa oma tavapärast ringi mõnikord teistpidi läbida. See ei peleta mitte ainult igavust eemale, vaid aitab sul ka asju teise nurga alt näha. Püüa tuttaval teel iga kord märgata vähemalt kolme uut asja.

* Tee tavapärase marsruudi asemel mitu minimatka. Kui sul pole aega tavapärase 45minutise kõnniringi jaoks, võta ette kolm 15minutist teekonda. Nii hoiad sa oma ainevahetuse terve päeva töös ja põletad kaloreid rohkemgi.

* Kõnni tööle. Kõige parem on jalgsi tööl käia, aga kui sa elad töökohast liiga kaugel, siis tule bussi pealt kilomeeter või kaks varem maha ja kõnni kontorisse. Vähemalt paar korda nädalas pargi auto töökohale lähimast parklast veidi kaugemale.

* Mine õhtul kõndima. Väga paljud vaevlevad tänapäeval unepuuduse käes. Kuna jalutamine on märksa parem lõõgastusviis kui teleri ees istumine, tasub just õhtul üks kõnniring ette võtta. Pärast uinud hoopis paremini. 

* Lahenda probleeme liikudes. Probleem, mis on sulle pikemat aega peavalu valmistanud, võib värskes õhus lahenduse saada. Ära keskendu liialt murele, mõtle sellele ainult kõndimise alguses, sest sinu alateadvus tegeleb sellega edasi ja ootamatult ongi lahendus käes.