Toitumine | Sinu treener

Ott Kiivikas: sajast inimesest toitub teadlikult vaid viis-kuus (7)

Silja Paavle, 12. november 2018 14:30
Ott Kiivikas oma raamatu esitlusel.Foto: Tiina Kõrtsini
"Tavaliselt inimesed ei taju, kui palju nad päevas energiat tarbivad ja palju kulutavad, sajast inimesest ehk vaid viis-kuus toituvad väga teadlikult," nendib kulturist Ott Kiivikas.

Tema sõnul võtavad kaalus juurde need, kes söövad üle. Sestap soovitab ta enne toidupala võtmist peast läbi lasta küsimus: „Aga kas ma olen täna piisavalt liikunud? Kas ma võin seda toitu endale lubada?”

Samal teemal

"Toitumisest teadlikuks saamine on olnud pikk teekond. See, mida ma täna räägin, tuleneb minu pikaaegsest kogemusest. Tervisliku toitumise teadlikkus ei tule hoobilt,“ rõhutab Kiivikasarusaamise olulisust, kus ennast piirata ja millal endale lubada järeleandmist. Näiteks seltskondlikul koosviibimisel võiks tema sõnul maitsta ka neid toite, mida argipäeval ei tarbi. 

Veganlusest esikulturist aru ei saa, kuid peab seda inimese vabaks valikuks. „Veganlus on äärmuslikum versioon, millest ma ei saa aru, eriti kehaliselt aktiivsete inimeste puhul. Kui jätta oma menüüst välja väga suur hulk toiduaineid, tuleks eelnevalt selgeks teha, millega need asendada, et organism ei hakkaks kannatama,“ ütleb Kiivikas ja küsib, kas inimesed mõistavad, mida nad teevad? Kas nad on valmis tagajärgedeks? „Alguses on tõesti kergem olla ja enesetunne hea. Organism on võimas, ta kohaneb, laseb käiku tagavarad. Mingil ajal need võimalused aga ammenduvad“.

Kiivikas on märganud, et inimesed muutuvad mugavamaks, palju süüakse väljas või tellitakse toit koju. Et see oleks mugavam, otsustas ta seepärast hakata pakkuma neile tervislikke sööke. Oma toitumisalaste kogemuste jagamine ja tervisliku toidu kaubamärgi loomine on tal hingel olnud juba aastaid.

Sestap lõi Kiivikas Mealy tootesarja. Esialgu on valikus kolm salatit: kitsejuustu-peedisalat, kanasalat ja lõhesalat. „Alustame nende maitsetega ja vaatame edasi, mille järgi nõudlus tekib. Tagasiside klientidelt on hästi oluline. Me tahaksime teha asju, mida inimesed sooviksid osta,” sõnas Kiivikas. ´Tootearendus toimub hetkel tervislike vrappide ja võileibade osas ning kindlasti on tulevikuplaan pakkuda tervislikumat, väiksema suhkrusisaldusega magustoitu.

Palju oleks loota, et Mealy tervisetoidud lahendaks kaaluprobleemid, sest tasakaalus peavad olema mõlemad – nii toit kui liikumine. Kiivikas peab seejuures oluliseks, et valik oleks olemas ning toit oma väljanägemiselt kutsuks tervislikumat ampsu proovima ka neid, kes muidu salatitest kauge kaarega mööda käivad. "Teekond saab alguse esimesest sammust," kinnitab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee