Sinu spordiala | Sinu treener

Kas sa tead, millised spordialad pikendavad eluiga? 

Liigume.ee, 19. mai 2021 21:49
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kui plaanid end treenima hakata, kuid ei suuda erinevate alade vahel valida, võib sul abi olla Suurbritannias läbi viidud uuringust. Nimelt uuriti seal erinevaid treenimisviise ning leiti, et mõned spordialad pikendavad inimese eluiga tõenäolisemalt kui teised.

Nii väidavad vähemalt Suurbritannia teadlased, kes uurisid Inglismaal ja Šotimaal rohkem kui 80 000 täiskasvanut ja nende sportimisharjumusi üheksa aasta vältel. Selle aja jooksul suri uuringus osalenuist 8790, neist 1909 mõne südamehaiguse tõttu, vahendab väljaanne Hello Giggles. Teadlased võtsid arvesse inimese vanuse, soo ja eelnevad haigused ning võrdlesid sellest lähtuvalt suremust erinevaid spordialasid harrastanud inimeste vahel.

Ilmnes, et reketispordiga (näiteks tennis või sulgpall) tegelenud inimeste suremise tõenäosus oli 47% väiksem võrreldes teiste spordialadega tegelenud inimestega. Nende risk surra südamehaiguste tõttu oli lausa 56% võrra väiksem.

Ujumisega tegelenud inimestel vähenes risk varakult surra 28%, infarktirisk aga 41%. Aeroobikasõpradel olid need numbrid 27% ja 36%.

Samal teemal

11.01.2019
Mida silmas pidada, et lume rookimine ei tooks infarkti?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee