Auhinnagala toimus Bulgaarias Sofias. Fotol (vasakult) Rimi Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Andrija Arro ja sisekommunikatsiooni spetsialist Heleri Tamme.Foto: Eesti Olümpiakomitee
Toimetas Silja Paavle 18. oktoober 2018 11:39
Kolmapäeva õhtul kuulutati Bulgaarias Sofias Euroopa Spordinädal 2018 lõpetamisel välja Euroopa Komisjoni üleeuroopaliste spordiauhindade #BeActive nominendid ja võitjad, töökohaspordi kategoorias jõudis Euroopa kolme parima hulka Rimi Eesti. See on Eestile nelja aasta jooksul juba kolmas kord olla #BeActive konkursil parimate seas.

Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi avaldas heameelt, et eestimaalaste tegevusi sportlike eluviiside edendamisel on taas märgatud ja tunnustatud. „Ja seda just valdkonnas, millel on Eestis suur potentsiaal – töökohasport. Olen veendunud, et Rimi Eesti AS panus ja kogemus on väärt järgimist ka paljude ettevõtete poolt oma organisatsioonis lisaväärtuse loomisel. Läbi sportlike ja tervist tugevdavate tegevuste suureneb inimeste töövõime, paraneb tootlikkus ja väheneb haiguspäevade arv. Aasta alguses Eestis kaotatud erisoodustusmaks terviseedenduse kuludelt on loonud ka olulise eelduse töökohaspordi edendamiseks. Spordiorganisatsioonide poolt pakutav teenuste arv ja kvaliteet on aasta-aastalt laienenud ja paranenud ning loodan, et üha rohkem eestimaalasi leiab endale sobiva liikumisviisi kodulähedases spordiklubis või liikumispaigas tööandja suunamisel ja toel,“ ütles Lusmägi.

Euroopa Komisjoni #BeActive 2018 auhinnakonkursiga tunnustatakse kohaliku tasandi spordi eestvedajaid ning silmapaistvamaid spordialaseid ettevõtmisi hariduse ja töökohaspordi vallas. Esmalt valis iga riik konkursile esitatud projektide seast oma maa finalistid, kandidaate said esitada kõik eraisikud ja organisatsioonid. Esitatud kandidaatide seast kinnitasid Eestit üleeuroopalisel konkursil esindavad nominendid EOK ja Kultuuriministeerium. Nii selgusid kõigi riikide peale kokku 69 projekti või kandidaati, kelle seast valis Euroopa Komisjon üheksa parimat – igas kategoorias kolm. Sealjuures saab iga kategooria esimene auhinnaks 5000 eurot.

Rimi Eesti teenis #BeActive töökohaspordi nominatsiooni töötajatele suunatud terviseteadlikkust ja liikumisharrastust edendavate süsteemsete tegevuste eest, mille eesmärk on tagada mitmekülgsed toetavad võimalused oma tervise eest hoolitsemisel töökeskkonnas. „Tööenergia programmi“ raames pakutakse töötajatele hommikusi ja lõunaseid venituspause, tasuta massaaži ja pilatese treeninguid. Personaaltreener ja toitumisspetsialist jagavad oma teadmisi ning annavad soovi korral töötajatele ka personaalset nõu. Kaks korda aastas korraldatakse töötajatele tervisepäeva. „Rimi sammumeistri“ programm julgustab rohkem liikuma. Ettevõte võimaldab oma töötajatel sümboolse tasu eest osaleda erinevatel tervisespordiüritustel ning 2016. ja 2017. aastal teenis Rimi äramärkimise SEB Maijooksul kõige suurema osalejate arvu eest. 2017. aastal alustas Rimi heategevusliku Juunijooksu korraldamist, mõlemal aastal on osalenud teiste seas ka sadakond Rimi töötajat. Samuti on Rimil oma rattatiim ning aktiivsed kolleegid korraldavad ratastel, suuskadel ja matkates ühiseid sportlikke ettevõtmisi. Järjekindla tegevuse tulemusel on Rimi töötajate teadlikkus tervislike eluviiside kasulikkusest kõrge ning liikumise- ja tervisedendusüritustest võetakse hea meelega aktiivselt osa.

Rimi Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Andrija Arro ütles, et ettevõttel on suur au ja heameel olla tunnustatud. „Oleme nii töötajate heaolusse kui ka tervislikku elustiili hindava ühiskonna edendamisse palju panustanud. Tänaseks on see juba osa Rimi organisatsioonikultuurist. Kindlasti on aktiivse eluviisi teadlikkuse kasvatamisel veel palju ära teha ning selle teadmisega me ka edasi toimetame. Nii tervest ja rahulolevast töötajast kui ka kliendist on kasu tervele ühiskonnale,“ lausus Arro.

#BeActive nominatsioonid ja auhinnad kuulutati välja kolmes kategoorias. Pidulikul tseremoonial andis auhinnad Euroopa parimatele liikumisprojektidele ja –eeskujudele üle Euroopa Komisjoni hariduse, noorte, kultuuri- ja spordivolinik Tibor Navracsics.

#BeActive Education Award haridusvaldkonna tegevustele, kus lisaks kooli või lasteaedade kehalise kasvatuse ja liikumisõpetuse tundidele on rakendatud erinevaid programme eesmärgiga innustada noori liikuma:

·        Základní škola Polešovice (Tšehhi)

·        Jyränkö kool Heinolast (Soome) - esikoht

·        Our Lady’s Abbey (Iirimaa)

#BeActive Workplace Award ehk töökohaspordi auhind liikumisharrastust ja sporti väärtustavatele töökohtadele, kes löövad aktiivselt kaasa Spordinädala tähistamisel ja on rakendanud põnevaid ja uudseid viise töötajate liikuma innustamiseks:

·        DAVO Communications (Belgia) - esikoht

·        Atlantic Grupa d.d. (Horvaatia)

·        Rimi Eesti Food AS (Eesti)

#BeActive Local Hero Award inimestele, kes on andnud olulise panuse spordi ja liikumisharrastuse edendamiseks oma kogukonnas või ühiskonnas laiemalt:

·        Jens Mundeli-Jensen (Taani)

·        Levan Jobava (Gruusia)

·        Corinna Saric (Saksamaa) - esikoht

Eesti on ka eelmistel aastatel osalenud #BeActive konkursil silmapaistvalt edukalt. 2015. aastal pälvis oma kategoorias teise koha heategevuslik laste Teatejooks ning 2016. aastal nimetati parimaks töökohaspordialaseks tegevuseks Eesti Energia siseterviserada.